Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Latvijas hokeja valstsvienība zaudē Zviedrijai arī otrajā pārbaudes spēlē

Cīņas gaitā iztērējuši triju vārtu pārsvaru, Latvijas valstsvienības hokejisti piektdien Šellefteo piedzīvoja zaudējumu 4:7 otrajā pārbaudes spēlē pret Zviedrijas izlasi. Nākamās divas spēles, gatavojoties gaidāmajam pasaules hokeja čempionātam, Latvijas valstsvienība aizvadīs 7.un 8.aprīlī Rīgā pret Somijas izlasi.

Salīdzinājumā ar abu komandu pirmo spēli trešdien (1:4) viesu sastāvā bija notikušas ievērojamas izmaiņas. Nemainīgs bija palicis tikai aizsargu duets Andersons – Sotnieks un Džeriņa uzbrucēju trijnieks. Malā palika Cipulis un Pujacs, un Latvijas izlase spēlēja ar trim aizsargu pāriem. Vārtus sargāja Edgars Lūsiņš.Pirmās trešdaļas beigās viesi neizmantoja skaitlisko vairākumu, taču 45 sekundes līdz pirmajam pārtraukumam rezultātu pēc Kristapa Sotnieka un Andra Džeriņa piespēlēm atklāja Roberts Bukarts.

Jau pusminūti pēc otrā perioda sākuma Kasparam Saulietim izdevās Latvijas valstsvienības pārsvaru palielināt, bet 28.minūtē Gints Meija panāca arī 3:0.

Diemžēl ar to veiksmes josla viesiem beidzās. Jau 28 sekundes vēlāk mājinieki vienus vārtus atguva, divas minūtes vēlāk mājinieki pamanījās gūt vārtus skaitliskā mazākumā, bet vēl pēc brīža izlīdzināja rezultātu. Visbeidzot pusotru minūti līdz perioda beigām Pontuss Peterstrēms trešo reizi mačā pārspēja Lūsiņu un izvirzīja Zviedrijas izlasi vadībā.

Trešajā trešdaļā laukuma saimnieki uzvaru nostiprināja ar vēl trijiem vārtu guvumiem, bet beigās Jurim Štālam vienus izdevās atgūt.

Šī ir otrā no astoņām pārbaudes spēlēm, kas Latvijas hokejistiem paredzētas, gatavojoties pasaules čempionātam.

Pārbaudes spēle hokejā

Zviedrija – Latvija 7:4 (0:1, 4:2, 3:1)
Vārti
: 19:15 Bukarts (Sotnieks, Džeriņš) – 0:1, 20:26 Saulietis (Pečura, Štāls) – 0:2, 27:13 Meija (Cibuļskis, Bukarts) – 0:3, 27:41 Peterstrēms (Landers, Ekholms) – 1:3, 29:33 Peterstrēms (Fernholms, maz.) – 2:3, 31:24 Petrašeks (Landers) – 3:3, 38:32 Peterstrēms (Eklunds, Fernholms) – 4:3, 47:07 (Ternbergs, Petrašeks) – 5:3, 53:44 Kronvals (Landers, vair.) – 6:3, 56:16 Silfverbergs (Vidings, Kronvals) – 7:3, 57:42 Štāls – 7:4
Metieni: 44 (14, 15, 15) - 25 (10, 10, 5)
Soda min: 8 - 8
Latvija: Lūsiņš, Andersons – Sotnieks, Štāls – Pečura – Saulietis, Jass – Cibuļskis, Ķēniņš – Pavlovs – Jekimovs, Iliško – Jakovļevs, Meija – Džeriņš – Bukarts, Vilkoits – Bērziņš – Porejs