Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Latvijas hokejisti pēcspēles metienu sērijā uzveic Dāniju

Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē Rīgā pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 pārspēja Dānijas izlasi. Latvijas izlases labā divus vārtus guva Aleksejs Širokovs, kurš arī saņēma labākā spēlētāja balvu Latvijas valstsvienības rindās.

Spēli ļoti enerģiski uzsāka laukuma saimnieki. Jau spēles pirmās minūtes izskaņā Latvijas valstsvienībai izdevās teicams un rezultatīvs uzbrukums - Mārtiņš Cipulis lielā tempā veica izrāvienu pa laukuma labo malu, sekoja piespēle vārtu priekšā, kur, aizsargu netraucēts, Aleksejs Širokovs ripu ieraidīja starp Dānijas vārtsarga kājsargiem - 1:0.

Lai gan Latvijas hokejisti demonstrēja tehniski samērā labu hokeju, turklāt izdarīja daudzveidīgas saspēles un nekautrējās bieži traucēt viesu vārtsargu ar metieniem, tomēr dāņi sasparojās un centās turēt mājiniekiem līdzi. Arī Dānijas izlases hokejisti pirmajās desmit minūtēs prasmīgi izmantoja mājinieku kļūdas un izveidoja divus bīstamus uzbrukumus.

Dāņu centieni vainagojās panākumiem 15.minūtes izskaņā, kad pēc žiglas saspēles ripu vārtu stūrī raidīja Dreslers. Jau mirkli pēc tam dāņi vēlreiz izveidoja ļoti bīstamu uzbrukumu, izmantojot Latvijas izlases paviršību aizsardzībā, tomēr Naumovs bija lielisks.

Pusminūti pirms perioda beigām kārtējo reizi pavirši savā aizsardzībā nospēlēja mājinieki, ļaujot dāņiem izdarīt bīstamu metienu.

Otro periodu aktīvāk iesāka Dānijas izlase, taču tad pārsvaru savās rokās pārņēma mājinieki. Perioda vidusdaļā vēl divus vārtus guva maiņa, kura atklāja rezultātu. Vispirms 27.minūtē tikai 11 sekundes bija nepieciešamas, lai Latvijas izlase realizētu vairākuma izspēli - pēc Širokova metiena, ripu vārtu priekšā uztvēra Sprukts, kurš izdarīja teicamu piespēli gar vārtu priekšu. Ripu saņēma Cipulis, triecot to dāņu vārtos. Trīs minūtes vēlāk šī maiņa guva arī trešos vārtus: pēc teicamas Sprukta piespēles no aizvārtes zibenīgu metienu izdarīja Širokovs, panākot jau 3:1 mājinieku labā.

Lai gan dāņiem izdevās uzbrukumi retāk nekā laukuma saimniekiem, tomēr tie nebija mazāk bīstami. Dāņi parādīja, ka spēj izmantot katru būtisku pretinieku kļūdu aizsardzībā.

Latvijas izlases hokejisti ļoti aktīvi aizvadīja visu pēdējo periodu, neļaujot pretiniekam sākt uzbrukumus, cīnoties par katru ripu pretinieku aizsardzības zonā, nekautrējoties veidot vienu momentu pēc otra un izdarīt daudz metienu. Vienā epizodē trešdaļas pirmajā pusē gan nepaveicās - Reķis kļūdījās piespēlē savā zonā, ripu uzmetot virsū Kjergārdam, kurš tūliņ apspēlēja Naumovu un guva vārtus.

Nepilnu pusotru minūti pirms spēles beigām dāņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. To dāņi lieliski izmantoja: saņēmis piespēli pie zilās līnijas, Damgārds izdarīja ļoti spēcīgu tālmetienu, ieraidot ripu Naumova sargātajos vārtos.

Ļoti aktīvi papildlaiku uzsāka Latvijas izlases hokejisti, pirmajās divās minūtēs izveidojot divus ļoti bīstamus uzbrukumus. Ja pirmajā uzbrukuma beigu fāzē mazliet nesekmējās ar pēdējās piespēles precizitāti, tad otrajā no vārtu zaudējuma glāba Dānijas izlases vārtsarga meistarība. Tomēr papildlaikā vārtus gūt neizdevās.

Pēcspēles metienu sērijā Regins mēģināja raidīt ripu starp Naumova kājsargiem, taču Naumovs viņa nodomus uzminēja un ripu atvairīja. Ņiživijs ļoti tehniski apspstrādāja ripu un apspēlēja dāņu vārtsargu, raidot ripu vārtu augšējā stūrī. Degns tehniski apspēlēja Naumovu un ieraidīja ripu virs vārtsarga kājsargiem. Dārziņa mesto ripu dāņu vārtsargs pie paša vārtu stabiņa apturēja. Sekoja Kristensena izgājiens, viņš ar patālu metienu pārspēja Naumovu. Macijevskis ļoti skaisti apspēlēja vārtsargu un ieslidināja ripu vārtos.

Izšķirošo sēriju sāka Ņiživijs, kurš precīzi ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī. Degns savā otrajā mēģinājumā ieraidīja ripu starp Naumova kājsargiem. Dārziņš kļūdījās, viņam vārtsargs pamanījās izsist ripu. Trešajā piegājienā Degns nepārspēja Naumovu, jo ripu aizmeta krietni garām vārtiem. Macijevskis mēģināja raidīt ripu starp kājsargiem, taču - neprecīzi. Kristensenam savā mēģinājumā neizdevās pārcelt ripu pāri Naumova kājsargiem. Uzvaras vārtus guva Bļinovs, kurš tehniski lieliski apspēlēja vārtsargu un ieraidīja ripu vārtos.

Šī bija Latvijas izlases pēdējā pārbaudes spēle savā laukumā pirms došanās uz pasaules čempionātu Kanādā.

x x x

Pārbaudes spēle

Latvija 4:3 Dānija
(pēcspēles metienu sērijā)
(1:1, 2:0, 0:2, 0:0)

Vārtu guvēji: Širokovs (Cipulis) - 1:0 (1.), Dreslers (Jakobsens, Harts) - 1:1 (15.), Cipulis (Širokovs, Sprukts) - 2:1 (27., vair.), Širokovs (Sprukts) - 3:1 (31.), Kjergārds - 3:2 (45.), Damgārds 3:3 (59.).
Noraidījumi: 8 - 6.