Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Latvijas hokejisti spēles izskaņā piekāpjas Čehijai

Latvijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē pirms gaidāmā pasaules čempionāta trešdien ar 3:4 izbraukumā zaudēja Čehijas hokejistiem, lai gan mača gaitā spēja atspēlēt pat divu ripu deficītu. Spēle risinājās Eiropas Hokeja izaicinājuma (EIHC) turnīra ietvaros. Ceturtdien abas komandas sacentīsies atkārtoti.

Pirmos divus vārtus mačā 11. un 14.minūtē guva Petrs Vrana. Savukārt otrā perioda sākumā Miks Indrašis vairākumā vienus vārtus atguva, bet spēles 35.minūtē Lauris Bajarūns panāca 2:2. Pašā 3.perioda sākumā mājiniekus vadībā izvirzīja Lukašs Pehs, uz ko Latvija atbildēja ar vēl vieniem Indraša vārtiem. Nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaras vārtus mājiniekiem tomēr guva Karls Kubāts.

Mačs iesākās ļoti aktīvā cīņā abu komandu izpildījumā, bet septītajā minūtē pirmo noraidījumu cīņā nopelnīja Juris Štāls. Mazākumu latvieši izturēja, bet neilgi pēc tam Vrāna atklāja rezultātu, izmantojot piespēli no laukuma stūra. Pēc vārtu zaudējuma Latvijas izlase centās ātri panākt izlīdzinājumu, tomēr 13.minūtē Koba Jass nopelnīja noraidījumu, un šoreiz vairākumu čehi realizēja - pēc 49 sekundēm Vrāna meta precīzi otro reizi, panākot jau 2:0. Pirmās trešdaļas beigās jau pārsvars piederēja Čehijai un Štāls vēlreiz devās uz noraidīto soliņu, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otro trešdaļu jau aktīvāk sāka viesi, kuriem pēc spēlētām piecarpus minūtēm pirmais vairākums mačā. To realizēt pēc Mārtiņa Cipuļa un Kristapa Sotnieka piespēlēm izdevās Mikam Indrašim. Lai gan vairākas labas izdevības turpinājumā bija čehiem, ātrā pretuzbrukumā Liepājas metalurga uzbrucējs Lauris Bajarūns pēc Kobas Jasa piespēles rezultātu izlīdzināja un pēc otrā perioda uz tablo 2:2.

Trešā perioda sākumā gan čehi atkārtoti izvirzījās vadībā: Jučers tika galā ar Tomaša Rahūneka metienu, bet atlēkušo ripu vārtos raidīja Lukašs Pehs. Latvija centās ātri rezultātu izlīdzināt, uz ko čehi atbildēja ar vairākiem ļoti bīstamiem raidījumiem - Jučers savā vietā. Mača 46.minūtē otros vārtus spēlē guva Indrašis - tieši viņš pēc Jekimova šāviena no kreisās malas tika pie vārtsarga atsistās ripas un 3:3! Turklāt nepilnas divas minūtes vēlāk pēc Zbineka Irgla noraidījuma otrā iespēja realizēt vairākumu Latvijai, tomēr šoreiz aizsardzībā teicami nospēlēja Čehijas četrinieks.

Vienādos sastāvos jau atkal iniciatīvu uzņēmās 4000 līdzjutēju atbalstītie mājinieki, tomēr šo ofensīvu apturēja vēl viens noraidījums 52.minūtē. Arī šoreiz Latvijas vairākums skaitlisko pārsvaru nerealizēja, bet uzreiz pēc tam Tomašs Mojzišs parūpējās par vēl vienu iespēju vairākumā mūsējiem. Šoreiz labas izdevības divu vārtu autoram Indrašim, kas gan palika neizmantotas. Tikmēr atlikušajā laikā čehi pamanījās gūt uzvaras vārtus (Karls Kubāts), sagādājot Tedam Nolanam jau ceturto zaudējumu pret Čehiju Latvijas izlases galvenā trenera amatā. Neko nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju pēdējā minūtē.

Par labāko Latvijai šajā mačā atzina divu vārtu autoru Indraši, bet Čehijai identisku godu izpelnījās Petrs Vrana.

Vēl vienu maču Latvija un Čehija turpat Jindričkovhradecā aizvadīs ceturtdien plkst.19.15 pēc Latvijas laika, bet svētdien un pirmdien Rīgā viesosies Zviedrijas valstsvienība. Kopumā izlase pirms pasaules čempionāta aizvadīs septiņas pārbaudes spēles.

PČ hokejā pirmo spēli Latvija 4.maijā aizvadīs pret Krieviju, bet turpinājumā tiksies ar mājiniekiem somiem, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Austriju un ASV. Četras labākās grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākā atstās elites divīziju.

EIHC spēle hokejā. Jindričkovhradeca, Čehija.

Čehija - Latvija 4:3 (2:0; 0:2; 2:1)

Vārti: 10:02 Vrana (Rahūneks) 1:0; 13:48 Vrana (Kalts, Kubāts, vair.) 2:0; 26:11 Indrašis (Cipulis, Sotnieks, vair.) 2:1; 34:19 Bajarūns (K.Jass) 2:2; 42:15 Pehs (Gulāšs, Rahūnreks) 3:2; 45:19 Indrašis (Jekimovs, Jerofejevs) 3:3; 57:51 Kubats (Rahūneks, Mojzišs) 4:3;

Vārtsargi: Kovārs - Jučers

Metieni: 26-27

Soda minūtes: 10-8