Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Latvijas hokejisti uzvar Slovākiju pēdējā pārbaudes spēlē

Latvijas valstsvienības hokejisti piektdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta ar 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja Slovākijas izlasi. Vārtus laukuma saimnieku labā guva Aleksandrs Ņiživijs, Roberts Jekimovs un Mārtiņš Cipulis. Latvijas valstsvienības sastāvu dalībai pasaules čempionātā galvenais treneris Oļegs Znaroks plāno paziņot pirmdien.

Spēli ļoti aktīvi iesāka viesu vienība, un jau trešajā minūtē pēc Mikuša Juraja metiena ripa atrada ceļu uz Edgara Masaļska vārtiem.

Taču jau trīs minūtes vēlāk Latvijas izlasei, spēlējot skaitliskajā vairākumā, izdevās panākt izlīdzinājumu. Vairākus mājinieku pirmās maiņas spēlētāju metienus slovāku vārtsargs Lašaks atvairīja,  bet pēc Ņiživija raidījuma bija bezspēcīgs – 1:1.

Cīņas turpinājumā nedaudz bīstamāk uzbruka Slovākijas izlase. Savukārt mājinieku rindās labākā iespēja izvirzīties vadībā bija Ņiživijam – viņa raidījums no tuvas distances pārlidoja mazliet pāri pārliktnim.

Otrās trešdaļas pirmā puse aizritēja līdzīgā cīņā, un bīstamākās situācijas veidojās pie Masaļska vārtiem, kad Latvijas izlasei divas minūtes nācās spēlēt mazākumā. Taču perioda vidū reālāko vārtu gūšanas iespēju palaida garām mājinieki. Pirmās maiņas uzbrucēji izspēlēja lielisku kombināciju, un viens pats vārtu priekšā palika Vasiļjevs. Diemžēl ripa pēc viņa metiena trāpīja pārliktnim.

Drīz pēc tam par piedalīšanos kautiņu noraidījumu līdz spēles beigām izpelnījās Aleksejs Širokovs, kas, iespējams, varētu ietekmēt viņa izredzes spēlēt pasaules čempionātā.

Līdz perioda beigām uz ledus turpinājās aizraujošs uzbrukuma hokejs, taču nevainojami savus pienākumus pildīja abi vārtsargi.

Trešās trešdaļas sākumā Slovākijas izlase ieguva divu spēlētāju skaitlisko vairākumu, ko prasmīgi izmantoja.

Dažas minūtes vēlāk Slovākijas izlasi vēlreiz glāba vārtu rāmis – ripa pēc Jerofejeva metiena pretuzbrukumā trāpīja pa stabu.

Kad trešdaļā bija nospēlēta tieši puse laika, Latvijas hokejisti otro reizi mačā panāca izlīdzinājumu. Agresīvi viesu zonā pacīnījās Guntis Džeriņš, un viņa atspēlēto ripu vārtus trieca Jekimovs – 2:2. Viņam šie bija pirmie vārti izlases sastāvā.

Nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām izcēlās pamatīgs kautiņš, pēc kura uz ģēbtuvēm tika aizsūtīti Armands Bērziņš, Aleksandrs Jerofejevs un divi viesu hokejisti.

Mirkli pēc šī incidenta lieliska iespēja panākt uzvaru bija Herbertam Vasiļjevam, taču izgājienā viens pret vienu uzvarēja vārtsargs Lašaks. Tiesa, atlikušajā laikā vairākas reizes savu komandu glāba arī Masaļskis.

Nepilnas divas minūtes līdz pagarinājuma beigām Latvijas izlase ieguva skaitlisko vairākumu, un uzvaras vārtus guva Mārtiņš Cipulis.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienības sastāvā atzina Aleksandru Ņiživiju.

Kā zinams, ceturtdien abu komandu pirmajā pārbaudes spēlē ar 4:2 uzvarēja slovāki.

Latvijas valstsvienības sastāvu dalībai pasaules čempionātā galvenais treneris Oļegs Znaroks plāno paziņot pirmdien.

Latvijas valstsvienības sastāvs: Masaļskis, Pujacs – Galviņš, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs, Sotnieks – Laviņš, Dārziņš – Cipruss – M.Rēdlihs, Kr.Rēdlihs – Jerofejevs, G.Džeriņš – Bērziņš – Jekimovs, Sorokins – J.Rēdlihs, A.Džeriņš – Širokovs – Brahmanis.