Tāpat kā visās iepriekšējās turnīra spēlēs, arī šoreiz Latvijas jaunie hokejisti mača ievadā nokļuva zaudētājos. Zaudējot vārtus desmitajā un 12.minūtē (mazākumā), Latvijas izlase nokļuva iedzinējos ar 0:2. Tiesa, pirmo reizi čempionātā Latvijas vienībai izdevās rezultātu izlīdzināt, turklāt tas tika paveikts vēl līdz pirmās trešdaļas beigām. Vispirms vienus vārtus 15.minūtē lielā vairākuma laikā atguva Jānis Jaks, kuram precīzi piespēlēja Toms Bernhards un Georgs Golovkovs, bet 45 sekundes pirms trešdaļas beigām pēc Bruno Birzīša un Roberta Šmita piespēlēm 2:2 panāca Rihards Bukarts.
Lielākā daļa otrās trešdaļas tika aizvadīta nevienādos sastāvos, Latvijas izlasei kopumā nopelnot astoņas soda minūtes, bet slovākiem - sešas. Vārti gan otrajās 20 minūtēs netika gūti, bet teritoriālo pārsvaru precīzā raidījumā slovākiem izdevās pārvērst trešās trešdaļas piektajā minūtē, kad trešo reizi mačā kapitulēja Latvijas izlases vārtsargs Maksims Rešetņikovs.
Astoņas minūtes pirms mača beigām ar 2+10 minūšu noraidījumu par spēka paņēmiena izdarīšanu kakla apvidū sodīts tika Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Pētersons. Jau trīs minūtes pirms mača beigām Rešetņikovs tika nomainīts ar sesto laukuma spēlētāju, bet minūti vēlāk Latvija paņēma pusminūtes pārtraukumu. Centieni atspēlēties gan bija nesekmīgi, Latvijas izlasei ciešot sesto zaudējumu sešās turnīra spēlēs.
Līdz ar to slovāki saglabājuši vietu augstākajā divīzijā, bet Latvija nākamgad sacentīsies pirmās divīzijas A grupā, no kuras šogad izkļuva Dānijas izlase.
Latvijas izlase apakšgrupas spēlēs piedzīvoja četras sagrāves un ierindojās A apakšgrupas pēdējā, piektajā, vietā. Pirmajos divos mačos Latvija ar identiskiem rezultātiem 0:7 piekāpās Somijai un Čehijai, trešajā cīņā ar 1:7 zaudēja ASV, bet ceturtajā spēlē ar 2:10 piekāpās mājiniekiem krieviem.
Kamēr Latvijas izlase piedzīvoja četrus zaudējumus ar kopējo vārtu attiecību -28, slovāki cieta četras neveiksmes ar vārtu attiecību -12 un bija pēdējie B grupā. Slovākija sākotnēji ar vienādiem rezultātiem 1:4 piekāpās Kanādai un Šveicei, turpinājumā ar 2:5 zaudēja Zviedrijai, bet izšķirošajā mačā par iespēju izvairīties no pēdējās vietas ar 3:6 piekāpās arī Vācijai.
Augstākajā divīzijā sacenšas desmit komandas, kas bija sadalītas divās grupās, pa piecām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra katras apakšgrupas četras labākās komandas kvalificējās izslēgšanas turnīram, bet grupu pēdējo vietu ieguvēji aizvadīja cīņas par vietas saglabāšanu divīzijā.
Vjačeslava Nazarova trenēto Latvijas izlasi pasaules čempionātā pārstāvēja 23 spēlētāji - trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.
Latvijas izlase gatavošanos pasaules čempionātam sāka pagājušā gada nogalē, kad divas reizes sacentās ar Baltkrievijas U-18 izlasi, uzveicot pretiniekus ar 6:1, 4:1. Savukārt februāra vidū Baltkrievijā četru valstu turnīrā tika izcīnīta pārliecinoša pirmā vieta. Latvijas izlase vispirms ar 7:2 neatstāja nekādas cerības norvēģiem, pēc tam ar 6:0 tika apspēlēta Baltkrievijas vienība, visbeidzot ar 3:2 tika uzvarēti arī dāņu vienaudži.
Treniņus pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase sāka aprīļa pašā sākumā, aizvadot divas pārbaudes spēles. Pirmajā Latvijas jaunie hokejisti ar 3:4 piekāpās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandai "Rīga", bet otrajā ar 0:3 zaudēja Šveices vienaudžiem.
Latvijas izlasei pasaules čempionātā bija izvirzīts uzdevums izcīnīt vismaz devīto vietu jeb saglabāt vietu augstākajā divīzijā.
vārtsargi - Maksims Rešetņikovs ("Juniors"), Matīss Edmunds Kivlenieks ("Rīga"/"Prizma"), Kristaps Nazarovs (Ričmondas "Generals", ASV);
aizsargi - Toms Bernhards, Ralfs Karelis, Kristofers Bindulis, Ģirts Zemītis, Jānis Jaks (visi - "Rīga"), Roberts Mamčics, Ralfs Grīnbergs (abi - "Liepājas metalurgs");