Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Masaļskis "sausā", Dinamo uzvar 1.spēlē Sanktpēterburgā

Edgars Masaļskis atvairīja visus 27 metienus, bet Rīgas Dinamo lieliskā spēlē viesos ar 2:0 pārspēja Sanktpēterburgas SKA hokejistus Gagarina kausa pirmās kārtas pirmajā spēlē. Jau rīt abas komandas Sanktpēterburgā tiksies atkārtoti.

* SKA treneris Smits cer revanšēties Rīgas Dinamo jau nākamajā spēlē
* Ābols: Cepuri nost par disciplīnu no pirmās līdz pēdējai minūtei

Abas komandas spēli iesāka piesardzīgi. Tomēr jau trešajā minūtē rīdziniekiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. Petrovickim ar nūju iesita Kučerjavenko. Rīdzinieki uzbruka, reizi bīstamu metienu izdarīja Ozoliņš, taču metiens bija pāri vārtiem. Pēc minūtes ļoti bīstamu metienu izdarīja Hosa, taču Ešs ripu atvairīja.

Uzbruka arī SKA vienība, taču ne Gorovikova, ne Jašina metieni Masaļskim grūtības nesagādāja.

Desmitās minūtes vidū noraidījumu saņēma Krišjānis Rēdlihs un Rīgas Dinamo pirmo reizi šajā spēlē nonāca skaitliskajā mazākumā. To izdevās nosargāt. Spēles turpinājumā abas komandas izveidoja pa pāris bīstamiem uzbrukumiem, labu metienu izdarīja Galviņš.

Pirmā perioda beigās, kad abās komandās bija pa četriem laukuma spēlētājiem (noraidīti bija Sušinskis un Laviņš), rīdziniekiem izdevās labs pusātrais pretuzbrukums. Lielisku metienu izpildīja Miķelis Rēdlihs, kurš ar ripas raidījumu vārtu augšējā stūrī izvirzīja rīdziniekus vadībā ar 1:0.

Jāatzīmē, ka rīdziniekiem metienu attiecības ziņā pirmajā periodā bija itin liels pārsvars: viesi desmit reizes traucēja Ešu, kamēr pa Masaļska vārtiem tika izdarīti četri metieni.

Otro periodu aktīvi iesāka rīdzinieki un ar bīstamu metienu izcēlās Hosa. Mājiniekiem īsti neizdevās atrast risinājumu, kā apspēlēt samērā aktīvo rīdzinieku aizsardzību. Vēlāk Buts izslidoja vienatnē pret Dinamo vārtiem, taču Masaļski pārspēt nespēja.

Pamazām SKA arvien biežāk veidoja bīstamus uzbrukumus un metienus, arvien vairāk bija darba Masaļskim, tomēr mājiniekiem nebija simtprocentīgu vārtu gūšanas iespēju. Mājinieki perioda gaitā jau izvirzījās vadībā izdarīto metienu skaita ziņā (16 pret 15 jeb 12 pret 5 periodā).

Pēdējo trešdaļu laukuma saimnieki sāka nervozā gultnē: lai arī SKA bija neliels pārsvars, tomēr uzbrukumu izspēle viņiem nevedās. Rīgas Dinamo labi aizsargājās, bet vārtos pārliecinoši spēlēja Masaļskis.

SKA sāka darboties arvien aktīvāk, viņi bieži viesojās dinamiešu aizsardzības zonā un veidoja labas saspēles vārtu priekšā. Rīdziniekiem tikai retu reizi izdevās izveidot bīstamus pretuzbrukumus.

13 minūtes pirms trešā perioda beigām Koroļuks izdarīja ļoti bīstamu metienu, ripa lidoja gar pašu vārtu stabiņu. Jau pēc mirkļa bīstami uzbrukuma smailē nospēlēja Ņiživijs.

Mājinieki uzbrukumus veidoja arvien sasteigtāk, kas savukārt radīja uzbrukuma iespējas rīdziniekiem. Cipulis un Iguldens pusātros uzbrukumus noslēdza ar metieniem pa vārtiem, tomēr Ešam tie nebija pārāk bīstami.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Iguldenam nejauši sanāca izmest ripu tribīnēs, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu. SKA laukumā sūtīja triecienmaiņu, mājinieki izdarīja daudz metienus, taču rīdzinieki visus uzbrukumus atvairīja.

Mājinieki nervozēja un vienā no epizodēm trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pieļāva rupju pārkāpumu, kad Kvatkovskis aiz Dinamo vārtiem iegrūda apmalē Sotnieku. Rīdziniekiem bija skaitliskā vairākuma iespēja. SKA presingoja, par katru cenu mēģināja atņemt ripu un uzbrukt. Dinamo spēlēja nosvērti un pacietīgi, neļaujot SKA precīzi iesākt uzbrukumu.

Pēdējā minūtē mājinieki nomainīja Ešu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties no zaudējuma nespēja. 15 sekundes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki guva otros vārtus. Ripu savā laukuma pusē pārtvēra Ņiživijs, piespēlēja Karijam, kurš ripu ieraidīja SKA tukšajos vārtos.

Jau ceturtdien abas komandas tiksies atkārtoti Sanktpēterburgā. Sestdien sērijas trešā spēle notiks Rīgā. Ja būs nepieciešama ceturtā spēle, arī svētdien tā norisināsies Rīgā.

x x x

Gagarina kausa izcīņas 1.kārtas 1.spēle

SKA 0:2 Rīgas Dinamo

Vārtu guvēji: M.Rēdlihs - 0:1 (18:53), Karija (Ņiživijs) - 0:2 (59:45, tukšos vārtos).

Soda minūtes: 4 - 4