Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Metalurgs neliecas arī Ogrē

Iniciatīva no pirmās līdz pēdējai spēles sekundei Liepājas metalurgs hokejistus pietuvinājis divu uzvaru attālumā no čempionu titula. Finālsērijas otrajā mačā Metalurgs izbraukumā apspēlēja ASK/Ogre ar 5:3. Trešā spēle svētdien pulksten 14 Liepājā (tiešraide LTV7).Pretēji Ogres fanu cerībām, kuri bija aizpildījuši visas vietas arēnā, finālsērijas gaita nemainīja savu ritējumu.

Arī Ogrē Metalurgs pārliecinoši kontrolēja viduszonu, neļaujot mājiniekiem nokļūt labās metienu pozīcijās. "Šādā akadēmiskā stilā ogrēniešiem neizdosies uzlauzt blīvo Metalurgs aizsardzību," pirmajā pārtraukumā acīmredzamo apstiprināja bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Aigars Cipruss, kuram beigusies sezona Dānijā. Pieredzējušie ASK/Ogre spēlētāji arī neraksturīgi daudz kļūdījās piespēlēs, bet pret fiziski spēcīgākajiem un ātrākajiem metalurgiem bez precīzas spēles tikpat kā nav variantu.Otrajā periodā gan palika iespaids, ka liepājnieki nav noskaņoti uz ātru intrigas noslāpēšanu. Aizsargi Edmunds Kniksts un Sergejs Tjoluškins, spēlējot gaužām nevērīgi, atļāva Kirilam Ugarovam iebakstīt ripu tukšos vārtos. Vienreiz ielūza arī Liepājas cietākais zars — Dmitrijs Žabotinskis ielaida Andreja Ignatoviča viegli mestu ripu no diezgan asa leņķa. Tuvu savus konkurentus liepājnieki pielaida, bet pagriezt spēles ratu pretējā virzienā gan neļāva. Vainīgi bija arī paši ogrēnieši, kuri, spēlējot vairākumā, atkal izbrīvēja koridoru savas aizsardzības līnijas saraušanai pa visām vīlēm (2:4). Pagaidām ir maz cerību, ka sērija varētu ieilgt vismaz līdz piektajai spēlei.Rīga-2000 galvenais treneris Normunds Sējējs pēc pirmās spēles par bronzas medaļām neslēpa uztraukumu: "Vēl viena tāda spēle, un es hokeju vairs negribēšu redzēt…"Rīga-2000 spēlētāju psiholoģiskās paģiras pēc zaudējuma pusfinālā nebija izzudušas līdz spēlei par trešo vietu. Mājinieku darbībā pietrūka viegluma un atraisītības, visas ripas tika iemestas vairākumā un Latgale pretestība tika salauzta ar milzu grūtībām. Jāatzīst, ka nedaudz arī ar ukraiņu tiesneša Maksima Urdas palīdzību, kurš pēdējā minūtē apšaubāmi noraidīja Latgale aizsargu Martinu Dudašu. Īsi pirms tam Latgale nomainīja vārtsargu Alekseju Terentjevu pret sesto laukuma spēlētāju, un lietuviešu aizsargs Mindaugs Kieras priekšpēdējā minūtē iešķēla ripu virs Mārtiņa Raituma pleca vārtos (2:2). Dudaša noraidījuma laikā ar atkārtoto metienu no vārtu priekšas Tomašam Hlubnam izdevās gūt uzvaras vārtus (3:2).Sērija ilgst līdz divām uzvarām. Otrā spēle sestdien Daugavpilī. Ja būs nepieciešama trešā, to izspēlēs pirmdien Piņķos.