Rīgā +2 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Neveiksmīga pirmā trešdaļa Rīgas Dinamo maksā zaudējumu Maskavā

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē izbraukumā pret Maskavas Dinamo cieta zaudējumu 2:4. Abus vārtus rīdzinieku labā guva Marsels Hosa.KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas dinamieši ar 12 punktiem 11 spēlēs saglabā desmito vietu 12 komandu konkurencē.Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs ceturtdien Jekaterinburgā pret līgas jaunpienācējiem Avtomobilist.

Jau pirmās pusotras minūtes laikā viesu vārtsargam Masaļskim trīs reizes nācās rādīt savu meistarību pēc bīstamiem maskaviešu metieniem. Arī spēles turpinājumā Maskavas Dinamo hokejistiem bija milzīgs teritoriāls pārsvars un, izmantojot Sveta noraidījumu, viņi atklāja rezultātu.

Pēc Kaļužnija vārtu guvuma maskavieši spiediens nerima, un 12.minūtē ar metienu zem pārliktņa Masaļski pārspēja zviedrs Umarks – 0:2.

Pirmās trešdaļas beigās beidzot dažas labas vārtu gūšanas situācijas radās arī Rīgas dinamiešiem, taču tās palika neizmanotas un drīz vien ripa trešo reizi ielidoja Masaļska vārtos. Mērķi sasniedza ļoti spēcīgs Deņisova raidījums.

Pēc šīs epizodes viesu vārtos stājās Martins Pruseks, taču “sausā” nostāvēja tikai mazliet vairāk par minūti – 0:4.

Otrās trešdaļas sākumā rīdzinieki gandrīz minūti spēlēja piecatā pret trijiem laukuma saimniekiem, tomēr arī šajā situācijā nespēja gūt labumu. Līdz beidzot perioda vidū maskaviešu vārtus izdevās “atslēgt” Hosam.

Vārtu guvums aktivizēja viesu hokejistus, un drīz vien ļoti laba iespēja panākt 2:4 bija Cipulim. Diemžēl viņa raidījumu atsita maskaviešu vārtsargs Birjukovs, kurš līdz trešdaļas beigām vēl vairākas reizes glāba savu komandu. Pēdējās minūtēs rīdzinieki izturēja vairāk nekā pusotru minūti trijatā pret pieciem Maskavas Dinamo hokejistiem.

48.minūtē otros vārtus spēlē, izmantojot lielisku Iguldena piespēli no aizvārtes, guva Hosa. Tūdaļ pat rīdzinieki ieguva skaitlisko vairākumu un turpināja velt uzbrukuma viļņus uz šķietami pagurušo mājinieku vārtiem. Ideāla iespēja bija Spruktam, taču viņš netraucēts vārtu priekšā nespēja pārmest ripu uz ledus guļošajam Birjukovam.

Diemžēl tālāku ofensīvu pārtrauca vairāki noraidījumi Rīgas Dinamo sastāvā.

Kontinentālā hokeja līga

Maskavas Dinamo – Rīgas Dinamo 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)

Vārti
: 4:50 Kaļužnijs (Vorobjovs, Umarks, vair.) – 1:0, 11:36 Umarks (Kaļužnijs) – 2:0, 16:15 Deņisovs (Rahūneks, Veinhandls) – 3:0, 17:33 Veinhandls (Gudlers) – 4:0, 29:15 Hosa (Ņiživijs) – 4:1, 47:31 Hosa (Iguldens) – 4:2

Soda minūtes: 16 - 14