Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Noraidījumi liedz Rīgas Dinamo tikt pie pirmajiem punktiem sezonā

Pēc daudziem noraidījumiem trešās trešdaļas sākumā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo sestdien ar zaudējumu noslēdza savas devītās sezonas pirmo izbraukuma sēriju.Aizvadītajā mačā rīdzinieki ar rezultātu 3:4 (2:0, 1:2, 0:2) piekāpās Maskavas Spartak komandai, kuras treneru kolektīvā strādā arī Viktors Ignatjevs.

Līdz ar to pirmajos trijos sezonas mačos rīdzinieki palikuši bez kopvērtējuma punktiem.Vārtus Rīgas Dinamo labā aizvadītajā mačā iemeta Guntis Galviņš, Džastins Šags un Miķelis Rēdlihs.Pēc šī mača Rīgas Dinamo hokejistiem sekos pārtraukums, jo Latvijas izlase Rīgā cīnīsies par ceļazīmi uz 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm. No Rīgas Dinamo komandas valstsvienības kandidātu sarakstā ir iekļauti 13 spēlētāji. Arī trīs nākamos mačus rīdzinieki aizvadīs izbraukumā, tiekoties ar Ufas Salavat Julajev (6.septembrī), Maņitogorskas "Metallurg (8.septembrī) un Čeļabinskas Traktor (10.septembrī).Sestdienas spēles ievadā abām komandām bija bīstami momenti. Kaut pirmajās minūtēs pārliecinoši Spartak vārtos darbojās zviedrs Markuss Svensons, tomēr astotajā minūtē viņš tika pārspēts, kad ātrajā uzbrukumā izcēlās Galviņš. Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki turpināja darboties drošāk un 14.minūtē Šags ar precīzu metienu panāca jau 2:0. Trešdaļas beigu daļā Rīgas Dinamo izturēja pirmo mazākumu mačā un arī pretinieku spiedienu, saglabājot vadību.Otro trešdaļu rīdzinieki iesāka ļoti neveiksmīgi un 65 sekunžu laikā ielaida divus vārtus, kad izcēlās Raiens Stoa un Aleksandrs Vasiļjevs. Līdz ar to jau otrajā minūtē Spartak panāca izlīdzinājumu 2:2. Drīz vien Rīgas Dinamo ieguva vairākumu un varēja sākt lēnām kontrolēt cīņas gaitu. Trešdaļas turpinājumā viesi tika pie vēl diviem vairākumiem un pēdējo no tiem arī beidzot izmantoja, kad vārtu priekšā sekmīgākais bija Miķelis Rēdlihs.Arī atlikušajā trešdaļas daļā iniciatīva bija Rīgas Dinamo, kas pirms pēdējām 20 minūtēm bija vadībā ar 3:2.Kaut trešās trešdaļas sākumā pārsvars bija rīdziniekiem, vienības darbojās piesardzīgi, bet turpinājumā spēli sabojāja noraidījumi. Ja pirmajās divās trešdaļās rīdziniekiem bija tikai viens mazākums, trešās trešdaļas pirmajā pusē tika nopelnīti pieci. Vispirms spēles 46.minūtē, izmantojot Koltona Gilīsa atrašanos uz noraidīto soliņa, izlīdzinājumu panāca Dmitrijs Kaļiņins, bet vēl nepilnas piecas minūtes vēlāk Kaļiņins vēlreiz realizēja vairākumu un jau deva Spartak vienībai vadību.Kaut atlikušajās desmit minūtēs rīdzinieki izmisīgi centās atspēlēties, viņiem nācās ciest neveiksmi.Rīgas Dinamo vārtus trešo maču pēc kārtas sargāja Jakubs Sedlāčeks, bet pirmo spēli šosezon aizvadīja Kristaps Zīle, Filips Toluzakovs un Edgars Kulda. Tikmēr uz šo maču malā nosēdināts bija aizsargs Oskars Cibuļskis.Ignatjevs Spartak komandai pievienojās aprīlī, kļūstot par galvenā trenera Germana Titova palīgu. Ignatjevs trenera karjeru sāka 2010.gadā Rīgas Dinamo komandā, kurš viņš vispirms vienu sezonu bija slovāka Jūliusa Šuplera palīgs, pēc tam pusotru sezonu asistēja somam Pekam Rautakallio, bet pēc tam tikpat ilgu laiku palīdzēja arī savam iepriekšējam kolēģim Artim Ābolam. Savukārt aizpērn viņš pievienojās Maskavas Dinamo treneru kolektīvam, kurā bija Harija Vītoliņa asistents, taču aizvadītā gada oktobrī Maskavas klubs ar viņu lauza līgumu, un kopš tā laika Ignatjevs bija bez darba.Šo sezonu rīdzinieki nav iesākuši veiksmīgi, pirmajos divos mačos iemetot tikai vienus vārtus - otrdien Rīgas Dinamo jau pirmajā periodā ielaida trīs vārtus mazākumā un ar 1:3 piekāpās Soči komandai, bet ceturtdien ar 0:2 zaudēja vārtus guvušā Latvijas izlases uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Ņižņijnovgorodas Torpedo vienībai, ko trenē Pēteris Skudra, Ģirts Ankipāns un Normunds Siliņš.Tikmēr Spartak savā līdz šim vienīgajā spēlē otrdien ar 1:2 piekāpās Helsinku Jokerit komandai, kurai nepalīdzēja aizsargs Artūrs Kulda.Rīgas Dinamo tagad ir starp piecām komandām, kas šosezon cīnās bez punktiem, bet vēl divas vienības turnīrā joprojām nav iesaistījušās.