Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Norvēģija pazemo Vāciju un samazina Latvijas izredzes

Svētdienas vakarā Vācijas hokejs tika apkaunots vēl skarbāk kā pirms 15 gadiem, kad vāciešus grāva Latvijas izlase. Šoreiz norvēģi jau 6.minūtē atradās vadībā ar 3:0, bet visā spēlē triumfēja ar 12:4. Otrā vēlajā spēlē Helsinkos ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Slovākija, kas ar 1:0 pārspēja Šveici, sperot platu soli ceturtdaļfināla virzienā.

Patriks Turesens jau pirmajā pusotrā minūtē iemeta divas ripas, bet mača 6.minūtē Roimarks panāca 3:0. Vārtus atstāja Deniss Endrass, dodot vietu Dmitrijam Kočņevam. Visrezultatīvākā šajā mačā bija 2.trešdaļa, kad Norvēģija vienu pēc otras Kočņeva vārtos sameta sešas ripas, trīs no tām vairākumā. Vācijai perioda izskaņā beidzot izdevās pārspēt arī veiksmīgi spēlējošo Larsu Haugenu.

Trešajā periodā komandas bija manāmi atslābinājušās, jo šī mača uzvarētājs bija pilnīgi skaidrs. Vācija guva vēl trīs vārtus, bet norvēģi atbildēja ar divām ripām atkal laukumā nākušā Endrasa vārtos un uzvarēja ar 12:4. Seši punkti (3+3) Patrikam Turesenam, kurš nu vairs tikai par punktu (čempionātā 5+7) atpaliek no čempionāta rezultatīvākā hokejista Jevgēņija Malkina (Krievija, 7+6).

Tās nav labas ziņas Latvijas izlasei – lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, pašiem nāksies uzvarēt gan Dāniju, gan Zviedriju. Tiesa, vēl jācer uz to, ka Norvēģija pēdējā spēlē ar Dāniju neizcīnīs vairāk kā punktu - pretējā gadījumā vietu ceturtdaļfinālā nodrošinās tieši fjordu zemes pārstāvji.

Tikmēr Šveices un Slovākijas mačā no iepriekšminētās rezultivitātes nebija ne vēstas – ar futbola cienīgo 1:0 uzvarēja slovāki, vienīgos vārtus Tomašam Tataram gūstot spēles 19.minūtē. Sākuši čempionātu ar diviem zaudējumiem, slovāki uzvarējuši nākošās četras cīņas un ir ārkārtīgi tuvu ceturtdaļfinālam.