Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - Rīgas Dinamo izcīna svarīgu uzvaru pār Vitjaz

Pārākums slidošanas ātrumā un lēmumu pieņemšanā noteica spēles uzvarētāju Rīgas Dinamo un Čehovas Vitjaz spēlē KHL čempionātā. Dinamo izveidoja daudz vārtu gūšanas momentu un uzvarēja ar 4:2.Nākamā spēle trešdien pulksten 19.30 Arēnā Rīga ar Maskavas Spartak.Dinamo treneru korpusam pirms spēles avārijas režīmā nācās koriģēt sastāvu.

Kad līdz mača sākumam bija palikušas tikai trīs stundas, temperatūra paaugstinājās uzbrucējam Ģirtam Ankipānam. Kļuva skaidrs, ka viņš nebūs spēlētājs un jāmeklē aizstājējs. "No Rīga-2000 nebija ko paņemt, tāpēc spēlei vajadzēja pieteikt septīto aizsargu Atvaru Tribuncovu, par spīti tam, ka ģimenes apsvērumu dēļ viņš iepriekšējā dienā nebija trenējies," — tā komandas galvenais treneris Juliuss Šuplers pamatoja lēmumu spēlēt ar nepilnām četrām uzbrucēju maiņām. Marsels Hosa rāvās divos trijniekos.Jau pirmā trešdaļa diezgan krasi ieskicēja atšķirību abu komandu sniegumā. Vitjaz grenadieriem kājas izskatījās kā svina pielietas, turklāt viesi nepamatoti pārgalvīgi metās uzbrukumā, atstājot lielas plaisas aizsardzībā. Izmantojot pusi no reālajām vārtu gūšanas iespējām, mājiniekiem uz rezultāta tablo varēja būt arī divciparu skaitlis. Vitjaz saglabājoties cerībai uz labvēlīgu iznākumu, bija arī viens pluss — viesi neizšķīrās par atklātām rupjībām, kas ir raksturīgs šai komandai.Tiesa, otrā perioda sākumā Natans Pero ar dūrēm šķietami nevainīgā situācijā uzkrita virsū Markam Hartiganam, kuram pirms tam gan bija asāka vārdu pārmaiņa ar Vitjaz lielāko biedu Krisu Saimonu. Pirmā perioda beigās, slidojot viens otram blakus, par kaut ko diskutēja Saimons un Duvijs Vestkots. "Es viņam atgādināju, ka nav vajadzīgi lieki asumi. Nē, ar Saimonu neesmu pazīstams. Tiešām nezinu, kāpēc Pero uzbruka Markam," pēc spēles skaidroja Vestkots.Lūzuma ripu trešā perioda vidū iemeta Edijs Brahmanis. Ieturējis sev raksturīgo pauzi, no Liepājas metalurga izīrētais uzbrucējs trāpīja pašā vārtu stūrī. "Par Brahmani vēl nav pilnas skaidrības. Skatīsimies, kā izvērtīsies pārrunas ar Liepājas klubu," no Šuplera teiktā varēja noprast, ka Dinamo ir gatavi Ediju paturēt. Vēl tikai jāvienojas "augšām".Vitjaz treneris Krušeļņickis visai precīzi izlobīja spēles galvenos akcentus. "Mūsu spēlētāji visu laiku nokavēja apturēt pretiniekus. Izcilu spēli aizvadīja mūsu vārtsargs Tortunovs."

x x x

KHL spēle

Rīgas Dinamo 4:2 Vitjaz
(1:0, 2:1, 1:1)

Vārtu guvēji: Hosa (Vestkots, Elisons) - 1:0 (2:56), Ņiživijs (Cipulis, Kr.Rēdlihs) - 2:0 (30:35, vair.), Novāks (Hosa, Hartigans) - 3:0 (32:07, vair.), Berdņikovs (Zuborevs) - 3:1 (39:03, vair.), Koļesņikovs (Berdņikovs, Vasiļjevs) - 3:2 (47:17), Brahmanis (Elisons) - 4:2 (48:26).

Soda minūtes: 10 (Hartigans - 4, Dārziņš, Ņiživijs, Bērziņš) - 10

Vārtsargi: Sergejs Naumovs - Boriss Tortunovs