Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

PČ hokejā: Vācieši smagā spēlē uzvar Austriju; Šveice sagrauj Slovēniju un turpina uzvaru sēriju

Svarīgu uzvaru pasaules hokeja čempionāta Helsinku apakšgrupas spēlē trešdien izcīnīja Vācijas izlase, kas ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) kaujinieciskā cīņā pieveica Austriju. Vēl vienā H grupas spēlē ASV nedaudz negaidīti ar 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) sagādāja pirmo zaudējumu mājiniekiem somiem. Tikmēr S grupas līdervienība Šveice tika pie ceturtās uzvaras četros mačos, šoreiz ar 7:1 (3:1; 3:0; 1:0) sagraujot Slovēniju. Savukārt vēlajā S grupas mačā laukuma saimnieki zviedri ar 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) bez grūtībām uzveica norvēģus.

Austrija - Vācija 0:2

Kaut Vācijai mačā piederēja pārsvars, arī Austrija, kas iepriekšējā spēlē pieveica Latviju, cīnījās ļoti labi un visas 60 minūtes cīņā bija intriga. Pirmoreiz Vācijas izlases hokejists Markuss Kinks pārspēja vārtsargu Bernhardu Štarkbaumu 38.minūtē, bet otro reizi tas pats Kinks bija precīzs vien deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad ieraidīja ripu tukšos vārtos. Tikmēr vāciešu vārtsargs Robs Zeps atvairīja visus 27 pretinieku metienus.

Slovēnija - Šveice 1:7

Slovēņi vārtus mačā ar Šveici guva pirmie, kad 6.minūtē izcēlās Roks Pajičs, taču šveicieši jau 1.periodā atbildēja ar trim ripām. Otrajā trešdaļā šveicieši slovēņu vārtsargu sarūgtināja vēl trīs reizes, bet punktu sagrāvei pielika Reto Suri gūtie vārti 45.minūtē - 7:1. Jāpiebilst, ka metienu attiecība šajā mačā bija 38:14 Šveices labā. Četrus punktus (2+2) uzvarētājiem iekrāja Deniss Hollenšteins, bet vārtsargs Martins Gerbers tika galā ar 13 no 14 slovēņu metieniem. Šveice svinējusi uzvaras visās četrās pasaules čempionāta spēlēs, šobrīd ar 11 punktiem atrodoties S grupas vadībā.

ASV - Somija 4:1

Spēles sestajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Jarno Koskiranta, bet divas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām 1:1 panāca Smits. Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, bet trešās trešdaļas ceturtajā minūtē ASV izlasei vadību vairākumā dāvāja tas pats Smits. Trešdaļas 12.minūtē 3:1 panāca Stīvens Džionta, bet pēdējā minūtē ar metienu tukšos vārtos gala rezultātu panāca Smits. Smits ticis pie otrā "hat-trick" šajā čempionātā. Ar pirmo iepriekš izcēlās krievs Iļja Kovaļčuks. Interesanti, ka arī pērn ASV apakšgrupā somus pārliecinoši uzvarēja (5:0), bet ceturtdaļfinālā Somija revanšējās ar 3:2.

Norvēģija - Zviedrija 1:5

Lai gan Zviedrijai sākumā nebija izteikta pārsvara, jau pirmajā periodā izdevās gūt divus vārtus, pārtraukumā dodoties komfortablā vadībā. Otrajās 20 minūtēs norvēģi vienus vārtus atguva, turklāt Zviedrija nerealizēja piešķirto soda metienu. Trešā perioda sākumā zviedri 48 sekunžu laikā vēl divas reizes pārspēja Norvēģijas vārtsargu Larsu Haugenu, bet 57.minūtē Gabriels Landeskogs ar otrajiem gūtajiem vārtiem noteica gala rezultātu -  5:1. Zviedrijas vārtsargs Jakobs Markstrēms tika galā ar 20 norvēģu metieniem, kamēr zviedri kopumā izdarīja 48 raidījumus pa Haugena vārtiem - norvēģis atvairīja 43.

Noskaties: Šveice iemet septiņas ripas Slovēnijai.

*- Komanda, punkti (spēlēs), gūtie-zaudētie vārti, vārtu attiecība

Ceturtdaļfinālam pēc viena apļa turnīra kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības.