Maksimumu paņēmuši tikai krievi; Latvija vienīgā uz nulles
Visas 16 izlases aizvadījušas pa trim spēlēm. Helsinku grupā vadībā atrodas Krievija (9 punkti), seko Somija (8), ASV un Slovākija (pa 6), Francija un Austrija (pa 3), Vācija (1) un Latvija, kas pie punktiem nav tikusi. Tikmēr S grupā negaidīti līderpozīciju ieņem Šveice (8), seko Kanāda (7), Zviedrija un Norvēģija (pa 6), Čehija un Baltkrievija (pa 3), Dānija (2) un Slovēnija (1). Lai izvairītos no elites divīzijas pamešanas, atlikušajos mačos ar Slovākiju, Vāciju, Franciju un Somiju Latvijai, visticamāk, vajadzēs vismaz divas uzvaras.
Rezultatīvākie un lietderīgākie, soda minūšu līderi
Rezultatīvākais čempionāta hokejists Iļja Kovaļčuks (Krievija) trīs spēlēs iekrājis septiņus punktus - pieci vārti un divas rezultatīvas piespēles. Somam Petri Kontiolam arī septiņi (3+4), bet uz 3.vietu pakāpies kanādietis Stīvens Stemkoss (2+4). Rezultatīvākais Latvijas izlasē ir kapteinis Lauris Dārziņš (1+1), bet deviņi hokejisti iekrājuši pa vienam rezultativitātes punktam.
Labākais lietderības koeficients čempionātā ir krievu uzbrucējiem Andrejam Loktionovam un Kovaļčukam, kā arī kanādiešu aizsargam Braienam Kembelam - pa +6. Latvijas izlasē vienīgie ar pozitīvu koeficientu ir Jānis Andersons un vienu spēli aizvadījušais Koba Jass (+1), vēl sešiem hokejistiem tas ir neitrāls. Sliktākais +/- rādītājs ir pirmās maiņas aizsargiem Krišjānim Rēdliham (-8) un Artūram Kuldam (-6).
Ar pirmajā spēlē pret Krieviju nopelnītajām 25 soda minūtēm čempionāta nedisciplinētākais hokejists arvien ir Latvijas uzbrucējs Armands Bērziņš, kuram seko divi aizsargi: amerikānis Eriks Džonsons un zviedrs Henriks Tallinders - pa 12. Latvija ar 53 soda minūtēm ir arī nedisciplinētākā komanda, seko Zviedrija (42) un Norvēģija (34).
Vārtsargu konkurencē Edgars Masaļskis šobrīd ir ar vissliktākajiem rādītājiem - atvairīti tikai 80,3% metienu un vidēji mačā ielaistas 5,14 ripas. Māris Jučers,kurš spēlēja pirmos divus periodus pret Krieviju, atvairījis 83,3% metienu un vidēji spēlē zaudējis sešus vārtus. Labākais atvairīto metienu procents ir kanādietim Devinam Dubnikam un zvieram Jonasam Enrotam - abi atvairījuši 37 no 39 metieniem jeb 94.9%.
Vairākums un mazākums, skatītāju interese
ASV hokejisti 12 vairākuma iespējas guvuši piecus vārtus, ar 41,7% realizācij ieņemot pārliecinošu līderpozīciju. Seko Krievija un Slovēnija - divas iemestas ripas septiņos vairākumos jeb 28,6%. Latvija ar 10% realizētu vairākumu (1/10) ieņem 12.vietu, bet vienīgie, kas vārtus vairākumā vēl nav guvuši, ir norvēģi - 13 iespējas un neviena nav izmantota.
Savukārt mazākumā, tieši otrādi, norvēģi kopā ar zviedriem ir labākie - tikai viena ielaista ripa 16 mēģinājumos (93,8%). Latvija 14 mazākumos ielaidusi četras ripas un ar 71,4% ieņem 14.vietu 16 izlašu konkurencē. Interesanti, ka čempionātā vēl nav gūti nevieni vārti skaitliskajā mazākumā.
Visapmeklētākās, saprotams, bijušas spēles ar rīkotāju somu un zviedru piedalīšanos - attiecīgi, 12117 un 11824 līdzjutēji vidēji mačā. Seko Slovākija (8040) un Francija (7531) - abas šīs komandas jau spēlējušas pret somiem. Mačus ar Latvijas izlases piedalīšanos vēro vidēji 4464 līdzjutēji un tā ir 13.vieta. Vismazākā interese līdz šim bijusi par Slovēnijas izlases spēlēm - 2098. Vienu čemionāta spēli vidēji klātienē apmeklējuši 6364 skatītāji.