Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Pitsburgas Penguins nonāk uzvaras attālumā no sava ceturtā Stenlija kausa vēsturē

Pitsburgas Penguins hokejisti pirmdien Sanhosē ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja vietējo Sharks komandu Stenlija kausa izcīņas ceturtajā spēlē, tādējādi finālsērijā panākot jau 3-1 savā labā. Jau nākamajā spēlē ceturtdien savā laukumā Penguins var ceturto reizi vēsturē tikt pie trofejas.

Šoreiz Penguins pa vienai ripai iemeta pirmajos divos periodos, izceļoties Ianam Kolam (pirmie vārti play-off šosezon) un Jevgēņijam Malkinam (vairākumā). Trešā perioda 9.minūtē Melkers Karlsons gan atgrieza cerības mājiniekiem, kad samazināja rezultāta starpību, tomēr divas minūtes pirms pamatlaika beigām Eriks Fērs guva viesiem arī trešos vārtus.

Par vienu no spēles galvenajiem varoņiem kļuva Penguins vārtsargs Mets Marejs, kurš tika galā ar 23 mājinieku metieniem, tikmēr Martins Džonss pretējos vārtos atvairīja vien 17 no 20.

Jāatgādina, ka sērijas pirmajās trīs spēlēs uzvarētāju allaž izšķīra tikai viena ripa - savā laukumā Penguins uzvarēja ar 3:2 un 2:1 papildlaikā, bet pirmajā spēlē Sanhosē vietējie Sharks revanšējās ar 3:2 papildlaikā.

Kā zināms, Sharks pirmo reizi komandas 25 gadu ilgajā vēsturē sasnieguši lielo finālu, tikmēr Penguins tajā spēlē jau piekto reizi, iepriekš tiekot pie trim kausiem (1991, 1992, 2009).