Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Pujaca pārstāvētā Avangard izšķirošajā mačā atstāj sausā Kuldu un Sibirj; noskaidroti visi konferenču pusfinālisti

Divu Latvijas hokeja izlases aizsargu pārstāvēto komandu duelī otrdien Omskā ar 2:0 uzvarēja vietējie Avangard ar Georgiju Pujacu ierindā. Tādējādi vienība triumfēja KHL Gagarina kausa 1.kārtas sērijā pret Artūra Kuldas pārstāvēto Novosibirskas Sibirj ar kopējo rezultātu 4:3 un spēlēs Austrumu konferences pusfinālā.

Mača pirmajās 20 minūtēs laukuma saimniekiem piederēja izteikts pārsvars - Avangard viesu vārtsargu Džefu Glasu traucēja 15 reizes, kamēr Sibirj atbildēja ar četriem metieniem. Omskieši vienīgos vārtus trešdaļā guva nepilnas divas minūtes pirms tās beigām, kad izcēlās aizsargs Antons Belovs. Komandas otrā perioda pirmajās minūtēs neizmantoja pa iespējai skaitliskajā vairākumā, bet mača 32.minūtē Aleksandrs Perežogins vienādos sastāvos dubultoja rezultāta starpību. Otrajās 20 minūtēs jau aktīvāki bija Sibirj (metieni 10:4), tomēr pārspēt lieliski spēlējošo mājinieku vārtsargu Kari Ramo neizdevās.

Trešajā periodā Sibirj centās atspēlēties, pašās pamatlaika beigās nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr visi pūliņi palika bez rezultāta. Pagājušā gada Gagarina kausa finālisti Avangard triumfēja mačā (2:0) un visā sērijā - 4:3. Gagarina kausa pusfinālā omskiešu pretinieki būs Čeļabinskas Traktor komanda.

Pujacs izšķirošajā mačā uz ledus Avangard trešajā aizsargu pārī pabija 17 minūtes un 51 sekundi, bet Kulda Sibirj otrajā aizsargu pārī spēlēja 19:16. Kuldas kontā divi metieni pa vārtiem.

Regulārajā turnīrā Avangard Austrumu konferencē ar 102 punktiem finišēja otrie, kamēr Sibirj tika pie 84 punktiem un 7.vietas. Sērijas pirmajos sešos mačos uzvaras tika dalītas uz pusēm - 20.februārī Omskā ar 5:0 uzvarēja Avangard, bet dienu vēlāk Sibirj revanšējās ar 1:0. Sērijas turpinājums sekoja Novosibirskā, kur vispirms ar 4:1 panākumu svinēja laukuma saimnieki, bet Avangard revanšējās ar 5:2. Piektajā mačā Omskā atkal pārāki bija Avangard - 1:0 papildlaikā, bet sērijas sestajā spēlē svētdien Sibirj uzvarēja ar 3:0, pagarinot dueli līdz septiņiem mačiem.

Septītās spēles Austrumos nepieciešamas vēl divās sērijās - otrdien  Magņitogorskas Metallurg savā laukumā ar 0:2 piekāpās Ufas Salavat Julaev, tādējādi nākamajā kārtā iekļuva 2011.gada Gagarina kausa ieguvēji ufieši. Austrumu konferences pusfinālā viņus sagaida smags pārbaudījums - Kazaņas Ak Bars un Lauris Dārziņš, kuri 1.kārtā pārliecinoši ar 4:0 uzveica Ņižņekamskas Ņeftehimik.

Tikmēr Čeļabinskā vietējie Traktor ar 5:3 uzveica Astanas Baris klubu, tādējādi esot pārāki visā sērijā ar 4:3. Zīmīgi, ka Baris uzvarēja pirmajos divos sērijas mačos, bet zaudēja nākamajos trīs. Uzvarētājiem divus vārtus guva somu uzbrucējs Petri Kontiola.