Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Pujacs un Sprukts zaudējuma attālumā no sezonas beigām; SKA soļo tālāk

Latvijas hokeja izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētais KHL klubs Omskas Avangard otrdien piedzīvoja zaudējumu arī trešajā Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla cīņā pret Čeļabinskas Traktor - 0:3. Šāds pat rezultāts nu ir arī sērijā līdz četrām uzvarām. Savukārt pie pirmās uzvaras tika Kazaņas Ak Bars, šoreiz bez Laura Dārziņa sastāvā.

Omskieši savā laukumā Traktor komandai iepriekš piekāpās abos mačos. Čeļabinskā lieliski sāka laukuma saimnieki, jau 2.minūtē gūstot vārtus - to paveica Aleksejs Vasiļčenko. Turpinājumā rezultāts līdz pat mača 46.minūtei saglabājās 1:0, bet tad Traktor 47 sekunžu laikā guva vēl divus vārtus (Maksims Jakuceņa, Andrejs Popovs) un svinēja pārliecinošu uzvaru. Jau trešdien savā laukumā Traktor var sēriju noslēgt savā labā.

Pujacs omskiešu trešajā aizsargu pārī spēlēja 19:02 minūtes, reizi traucējot pretinieku vārtsargu Maiklu Gārnetu, kurš tika galā ar visiem 24 pērno finālistu Avangard metieniem.

Tikmēr līdz 1:2 sērijā pret Ufas Salavat Julaev pietuvojās Laura Dārziņa pārstāvētie Kazaņas Ak Bars, kuri otrdien viesos uzvarēja ar 3:0. Latvietis šoreiz nebija komandas pieteikumā. Otrā perioda izskaņā ar minūtes intervālu Iro Tarki Ufas vārtos pārspēja Jarko Imonens un Deniss Golubevs. Savukārt septiņas sekundes pirms mača beigām ripu jau tukšajos mājinieku vārtos raidīja Kirils Petrovs. Tikmēr Konstantīns Baruļins atvairīja visus 28 Ufas hokejistu metienus. Ceturtais mačs trešdien norisināsies turpat Ufā.

Spēcīgā Sanktpēterburgas SKA komanda arī ceturtajā mačā tika galā ar Čerepovecas Severstaļ pretestību - 4:2. Tādējādi SKA iekļuvuši Rietumu finālā un gaidīs savus pretiniekus cīņai par vietu Gagarina kausa finālā. Par tiem kļūs viens no Maskavas klubiem - Dinamo vai CSKA, kuri šovakar arīdzan aizvadīja savstarpējo spēli. Tajā ar 2:1 papildlaikā triumfēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītie čempioni Dinamo, izvirzoties vadībā sērijā ar 3:1. Uzvaras vārtus jau papildlaika 38.sekundē guva Sergejs Koņkovs. Mūsu Jānim Spruktam CSKA 3.maiņā 12 minūtes un 12 sekundes uz ledus, kā arī pieci uzvarēti iemetieni no astoņiem.