Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Rīgas Dinamo aktīvi cenšas atspēlēties, tomēr zaudē Severstaļ hokejistiem

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pastarīte Rīgas Dinamo piektdien viesos ar 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) zaudēja Čerepovecas Severstaļ komandai.

Rīdziniekiem vienīgos vārtus guva komandas kapteinis Miks Indrašis, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju viesu rindās.

Dinamo vārtus šajā mačā sargāja lietuviešu vārtsargs Mants Armalis, kuram šī bija debija KHL. Viņš kļuva par otro lietuvieti KHL aiz sava komandas biedra Nerijus Ališauska un Darjus Kasparaiša.

Rīgas Dinamo piecu spēļu izbraukumā noslēdza iespaidīgo 14 zaudējumu sēriju, piecās spēlēs izcīnīdama vienu uzvaru un tikdama pie diviem punktiem.

Maču ar aktīviem uzbrukumiem iesāka rīdzinieki, labā situācijā nonākot somu aizsargam Ansi Salmelam, taču viņam neizdevās jau spēles sākumā sarūgtināt pretiniekus. Savukārt Armalim pa īstam spēlē nācās iesaistīties dažas minūtes vēlāk. Turpinājumā Dinamo hokejisti nopelnīja divus vairākumus, taču tie rezultātu nedeva.

Piecas minūtes pirms perioda beigām Vitālijs Pavlovs pirmo reizi spēlē atstāja Dinamo komandu mazākumā, bet arī pretinieki savas iespējas neizmantoja. Tiesa, otrās trešdaļas piektajā minūtē Severstaļ izdevās uzlauzt Armaļa vārtus. Pēc ofensīvas viesu aizsardzības zonā mača rezultātu atklāja Pāvels Černovs.

Pēc nepilnām divām minūtēm rīdzinieki trešo reizi mačā ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, kurā Ņikita Jevpalova mesta ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Perioda turpinājumā Armalis pāris reizes glāba Rīgas komandu no zaudējuma, tomēr nākamajā pretinieku vairākumā viņš bija spiests kapitulēt. Piecas minūtes pirms perioda beigām no zilās līnijas precīzi meta Aleksandrs Jevsejenkovs, kuram vajadzēja nepilnu pusminūti, lai realizētu vairākumu.

Tiesa, nepilnu minūti pirms trešdaļas beigām Indraši vienus vārtus atguva. Uzbrukumā Miķelis Rēdlihs atrada labā pozīcijā esošo Indraši, atdodot piespēli komandas kapteinim, kurš nekļūdīgi raidīja ripu vārtos. Tuvojoties perioda beigām, Jevpalovs nekautrējās asi nospēlēt pretinieku vārtu priekšā un saplūcās ar Jevsejenkovu, kā rezultātā abi saņēma noraidījumu.

Trešā perioda sākumā viesi tika pie vēl viena vairākuma, bet, spēlējot četratā pret trijiem, neizdevās iegūt pārsvaru. Turpinājumā laukumā dominēja rīdzinieki, kuri vairākas reizes apdraudēja Severstaļ vārtu drošību, kas mājinieku trenerim lika ņemt pārtraukumu. Rīgas hokejisti turpināja izdarīt spiedienu uz pretiniekiem un vairākas reizes pie mājinieku vārtiem savērpa vētrainus uzbrukumus, bet neviena no bīstamajām epizodēm nenoslēdzās ar vārtu guvumu, lielisku sniegumu demonstrējot Severstaļ slovāku vārtsargam Jūliusam Hudāčekam.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Armalis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Lai gan Dinamo nogādāja ripu līdz vārtu priekšai, arī šoreiz neizdevās panākt izlīdzinājumu. Turpretī Severstaļ minūti pirms finālsvilpes guva trešos vārtus, kurus iemeta Jurijs Trubačovs, pielikdams punktu mājinieku uzvarai.

Visas līgas pēdējā vietā esošais Latvijas klubs iepriekšējā mačā trešdien ar 1:3 zaudēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Ņižņijnovgorodas Torpedo komandai, kuru trenē Pēteris Skudra, bet vēl pirms tam ar 3:2 papildlaikā uzvarēja Bratislavas Slovan vienību, pārtraucot 14 zaudējumu sēriju. Uzvaras vārtus Dinamo labā guva krievu leģionārs Nikolajs Žerdevs, kurš pēdējos četros mačos iemetis trīs no sešiem rīdzinieku vārtiem.

Treneru kolektīvā un sastāvā būtiskas izmaiņas veikusī Rīgas Dinamo komanda pret Slovan tika pie pirmās uzvaras kopš 28.augusta, šajā posmā piedzīvojot 14 neveiksmes, kas bija kluba antirekords. Tiesa, pēdējos mačos komandas sniegumā bija jūtams progress, jo vēl pirms tam ar 2:3 pagarinājumā tika zaudēts līgas grandam Maskavas CSKA, kam sekoja sakāve 1:4 pret Maskavas apgabala Vitjaz, taču rīdzinieki tad neizmantoja lērumu iespēju.

Tikmēr Severstaļ šobrīd ir trīs uzvaru sērija, visus panākumus gūstot papildlaikā. Vispirms pagājušās nedēļas nogalē viesos ar 2:1 tika uzveikta Maskavas apgabala Vitjaz, bet trešdien ar 3:2 pieveikta arī Maskavas Spartak komanda. Tiesa, vēl pirms tam Čerepovecas klubam bija neveiksmju josla ar trim zaudējumiem pēc kārtas.

Severstaļ Rietumu konferencē ar 31 punktu 21 mačā ieņem astoto vietu, kamēr Rīgas Dinamo rēķinā ir astoņi punkti 21 spēlē un pārliecinoša pēdējā vieta līgā. Virs rīdziniekiem Rietumu konferencē ar 21 punktu atrodas Maskavas Spartak.

Abas komandas KHL čempionātos savā starpā tikušās 19 reizes, 11 panākumus gūstot Severstaļ hokejistiem. Pērn uzvaras tika dalītas uz pusēm, jo viesos rīdzinieki piekāpās ar 3:4, bet mājās revanšējās ar 5:2.

Bertāns: Vēlos spēlēt, un Dubaijā to varēs darīt

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā pievienojās Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", komandu papildinājis, lai atkal varētu izb...