Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Rīgas Dinamo izbraukumā piekāpjas Vitjaz hokejistiem

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, noslēdzot kārtējo izbraukuma sēriju, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien cieta trešo neveiksmi pēc kārtas, ar rezultātu 2:4 (1:3, 0:0, 1:1) piekāpjoties Podoļskas Vitjaz hokejistiem.Četri vārti tika gūti jau pirmajā trešdaļā. Spēles rezultātu atklāja Oskars Cibuļskis, bet pēc tam trīs ar pusi minūšu laikā Vitjaz hokejisti izcēlās trīs reizes.

Priekšpēdējā minūtē Lauris Dārziņš beidzot izmantoja rīdzinieku nospiedošo pārsvaru, samazinot deficītu līdz minimumam, tomēr pēdējā minūtē pēc iemetiena Vitjaz ieraidīja ripu tukšos vārtos, nostiprinot uzvaru.Abas komandas maču iesāka uzbrūkošā stilā, turklāt pārliecinošāk darbojās Rīgas Dinamo. Septītajā minūtē rīdzinieki ieguva iespēju cīnīties vairākumā, turklāt to realizēja jau pēc 24 minūtēm, kad pēc Miķeļa Rēdliha piespēles izcēlās Cibuļskis. Turpinājumā pēc Krišjāņa Rēdliha noraidījuma rīdzinieki palika mazākumā, bet šajās divās minūtēs tieši viesi uzbruka bīstamāk - sākumā Miks Indrašis izgāja viens pret vārtsargu, bet pēc tam Kristapa Sotnieka metiens trāpīja pa vārtu stabu.Kaut mazākums tika izturēts, 11 sekundes pēc tā Vitjaz panāca izlīdzinājumu, kad ar atkārtotu metienu atzīmējās Antons Koroļovs. Vēl pēc 17 sekundēm Rīgas Dinamo atkal palika mazākumā un šoreiz jau pēc 16 sekundēm Vitjaz ieguva vadību, vārtus gūstot čeham Romanam Horākam. Savukārt vēl pēc nepilnām trim minūtēm Vjačeslavs Soloduhins panāca arī 3:1.Trešdaļas turpinājumā daudz bīstamākus momentus veidoja Rīgas Dinamo komanda, bet vārtus viesiem neizdevās gūt. Zīmīgi, ka neilgi pirms trešdaļas beigām Podoļskas arēnā uz brīdi pazuda apgaismojums, bet pēc 20 spēlētām minūtēm rīdzinieki atradās iedzinējos ar 1:3.Arī otrās trešdaļas ievadā Rīgas Dinamo spēlēja pārliecinošāk, turklāt sestajā minūtē arī ieguva vairākumu. Kaut tika veikti vairāki labi uzbrukumi, rezultāts nemainījās, bet viesiem šajā trešdaļā bija nospiedošs pārsvars metienu attiecībā (12:1). Arī trešdaļas otrajā pusē samērā nospiedošs pārsvars saglabājās Rīgas Dinamo hokejistiem, tomēr rezultātu tas nedeva un joprojām tika zaudēts ar 1:3.Trešā trešdaļa ritēja samērā līdzīgi - Rīgas Dinamo komandai brīžiem bija pat ļoti izteikts pārsvars, bet Vitjaz uzbruka vien retu reizi. Neskatoties uz daudzām lieliskajām vārtu gūšanas iespējām, vārti tika gūti vien priekšpēdējā minūtē, kad pēc lieliskas Līnusa Videla piespēles izcēlās Dārziņš. Savukārt 14 sekundes pirms pamatlaika beigām uzreiz pēc iemetiena Horāks guva savus otros vārtus mačā, panākot uzvaru Vitjaz ar 4:2.Par labāko spēlētāju Rīgas Dinamo komandā tika atzīts Dārziņš.Šajā mačā Rīgas Dinamo sastāvā izmaiņas bija veiktas divos aizsargu virknējumos - Kristaps Sotnieks spēlēja pirmajā virknējumā ar Krišjāni Rēdlihu, bet Cibuļskis bija nobīdīts uz trešo maiņu. Savukārt pirmie trīs uzbrucēju virknējumi bija palikuši nemainīgi, bet mačam tika pieteikti Roberts Bukars un Kaspars Saulietis, kuri cīnījās ceturtajā maiņā.Rīgas Dinamo vārtus sargāja Jakubs Sedlāčeks.Dinamo komanda pēc trīs uzvarētām spēlēm pēc kārtas nu ir piedzīvojusi trīs neveiksmes.Tikmēr Vitjaz šajā mačā pārtrauca divu zaudējumu sēriju.Abas komandas savā starpā iepriekš tikās septembrī, kad uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 1:0 Rīgā izcīnīja Vitjaz.Tagad rīdzinieki uz pāris dienām atgriezīsies mājās, bet 7. un 9.novembrī aizvadīs vēl divas izbraukuma spēles, tiekoties ar Novosibirskas Sibirj un Novokuzņeckas Metallurg.Nākamo maču savā laukumā Rīgas Dinamo aizvadīs vien 14.novembrī pret Baltkrievijas klubu Minskas Dinamo, kam līdz 1.decembrim sekos vēl septiņas cīņas savu skatītāju priekšā.Rīgas Dinamo ar 26 punktiem 25 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem pirmspēdējo vietu 13 komandu konkurencē, no labāko astoņnieka tagad atpaliekot par sešiem punktiem, bet Vitjaz ar 32 punktiem 22 mačos pakāpušies uz septīto pozīciju.