Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Rīgas Dinamo pret Torpedo atspēlējas no 0:2, taču zaudē maču pēdējās sekundēs

Rīgas Dinamo ar zaudējumu pirmdien Arēnā Rīga noslēdza četru mājas spēļu sēriju. Lai gan mača gaitā dinamieši atspēlējās no nelabvēlīgā 0:2, mača pēdējās sekundēs ielaistie vārti neļāva izcīnīt punktus arī pret Pētera Skudras vadīto Ņižņijnovgorodas Torpedo - 2:3. Divus vārtus viesiem guva Sakari Salminens, bet reizi izcēlās Jūso Hietanens. Dinamo labā pa ripai vairākumā iemeta Sandis Ozoliņš (+rezultatīva piespēle) un Vitālijs Pavlovs, kuru atzina par labāko mājinieku sastāvā.

Šī vakara spēlei Dinamo treneri pieteica 22 spēlētājus – divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Vitjaz (6:1), Vojteha Polāka vietā spēlēja Juris Upītis, savukārt vārtus sargāja čehs Jakubs Sedlāčeks, dodot atpūtu Mīkaelam Telkvistam.

Jau ar pirmo metienu viesu bīstamākais uzbrucējs Vojteks Voļskis varēja gūt vārtus, bet savā vietā rīdzinieku vārtsargs Sedlāčeks. Jau 3.minūtē rīdziniekiem pirmā iespēja vairākumā pēc Pjotra Ščastļivija noraidījuma - skaitlisko pārsvaru realizēt gan neizdevās. Spēle ritēja visai mierīgā gaisotnē un trešdaļas pirmajā pusē reālu iespēju gūt vārtus bija ļoti maz. Perioda 13.minūtē teicama iespēja atklāt rezultātu bija Torpedo uzbrucējam Timam Brentam, kurš pēc lieliskas Voļska piespēles tomēr netika galā ar Sedlāčeku. Sākoties pēdējām piecām perioda minūtēm, teicamā pretuzbrukumā aizskrēja Gints Meija un Gunārs Skvorcovs, kurš tomēr līdz sev adresētajai piespēlei vārtu priekšā neaizsniedzās. Vēl brīdi vēlāk labs metiens padevās Kristapam Sotniekam, bet precīzi spēlēja Gelašvili. Pēdējā minūtē pretinieku otrā maiņa iespieda mūsējos zonā un noraidījumu izpelnījās kapteinis Ozoliņš. Pirmās 20 minūtes noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otro periodu viesi sāka vairākumā un viņi izmantoja jau pirmo iespēju - aizsargs Jūso Hietanens ar patālu metienu atklāja rezultātu pēc spēlētām 44 sekundēm. Dinamo centās nekavējoties atbildēt, bet ar labu Indraša metienu no pašas vārtu priekšas Gelašvili tomēr tika galā. Drīz vien sekoja arī Sotnieka un Robinsona metieni, iniciatīvai pamazām pārejot Dinamo pusē. Tomēr vārtus vēlreiz guva viesi - Sakari Salminens pirmais nonāca pie atlēkušās ripas un Sedlāčeks kapitulēja otro reizi mačā. Dinamo šoreiz ar atbildi ilgi nekavējās - Torpedo nokļuva mazākumā un jau 10 sekundes vēlāk Ozoliņš vairākumā iedabūja vārtos Gelašvili atsisto ripu - 1:2!

Perioda vidū noraidījumu par uzbrukumu pretiniekam galvas un kakla rajonā saņēma viesu aizsargs Pavels Valentenko, noraidījumu izpelnījās vēl viens Torpedo hokejists un mūsējiem pilnas divas minūtes piecatā pret trim. Pēc vairāk nekā spēlētas minūtes savus pirmos vārtus KHL regulārajā turnīrā guva Vitālijs Pavlovs, skaisti ieceļot ripu Gelašvili sargātajā cietoksnī - 2:2! Ar labu iespēju gūt vārtus atbildēja arī Voļskis, tomēr pēc 40 spēlētām minūtēm katrai komandai pa diviem gūtiem vārtiem.

Trešā perioda pirmajās minūtēs ļoti aktīvi laukumā darbojās rīdzinieki, veidojot vienu bīstamu uzbrukumu pēc otra. Redzot mājinieku aktivitāti, 30 sekunžu pārtraukumu bija spiests ņemt Skudra. Laukumā radās aizvien vairāk sadursmju, tostarp deguns tika savainots gan Šehuram, gan jaunajam Artūram Kuzmenkovam, kurš pat bija spiests doties uz ģērbtuvēm. Strīdīgā situācijā pēc pārkāpuma pret Džeriņu tiesneša svilpe klusēja, bet brīdi vēlāk Dinamo nokļuva vairākumā pēc Jura Upīša ietriekšanas apmalē. Šoreiz vairākums gan izcili neveiksmīgs - neizdevās pat īsti nostāties pretinieku aizsardzības zonā. Gaisotne kļuva visai nervoza, jo pēdējās minūtēs viens vārtu guvums varēja pilnībā izšķirt mača likteni. Un tieši tā arī notika - 35 sekundes pirms pamatlaika beigām pie saviem vārtiem kļūdījās Sandis Ozoliņš, bet Torpedo labā savus otros vārtus guva Salminens.

Turpinājumā Dinamo sekos smaga izbraukuma sērija maršrutā Habarovska - Vladivostoka - Novosibirska - Novokuzņecka. Pirmais mačs piektdienas rītā Habarovskā, pēc tam svētdien jāspēlē Vladivostokā. Pēdējie divi mači otrdien ar Sibirj un ceturtdien pret Metallurg.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 23.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Ņižņijnovgorodas Torpedo 2:3 (0:0; 2:2; 0:1)

Vārti: 20:44 Hietanens (Brents, Salminens, vair.) 0:1; 26:21 Salminens (Makarovs, Immonens) 0:2; 28:05 Ozoliņš (Vilsons, Ņiživijs, vair.) 1:2; 36:24 Pavlovs (Ozoliņš, Hosa, vair.) 2:2; 59:25 Salminens (Homickis, Brents) 2:3;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Georgijs Gelašvili

Metieni: 31-18

Soda minūtes: 2-20