Rīgā +17 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Rīgas Dinamo smagā cīņā uzveic Ņižņekamskas Ņeftehimik

Otro no trim mājas spēlēm šajā sērijā piektdienas vakarā aizvadīja Rīgas Dinamo, KHL regulārā čempionāta mačā ar 2:1 uzveicot Ņižņekamskas_ Ņeftehimik _hokejistus ar Latvijā labi zināmo hokeja speciālistu Vladimiru Krikunovu priekšgalā. Rīdziniekiem vārtus guva Mārtiņš Cipulis un kapteinis Sandis Ozoliņš, tikmēr pretiniekiem izcēlās Mihails Aņisins. Par labāko Dinamo spēlētāju atzina vārtsargu Mīkaelu Telkvistu, kurš vairākas reizes glāba komandu un kopumā atvairīja 27 pretinieku metienus.

Pēc panākuma Dinamo ar 27 punktiem 15 spēlēs pakāpušies uz 4.vietu Rietumu konferencē.

Teicama iespēja atklāt rezultātu mača 7.minūtē bija Vilsonam, kurš pēc Hosas piespēles tomēr no tuvas distances nespēja pārspēt viesu vārtsargu Aleksandru Sudņicinu. Abas vienības mača sākumā piekopa diezgan piesardzīgu hokeju, tomēr ik pa brīdim kāda iespēja radās mūsu vadošajai maiņai ar Hosu, Vilsonu un Polāku uzbrukumā. Lai gan metienu attiecība bija visai iespaidīga (10-1 Dinamo labā perioda vidū), pirmā trešdaļa kopumā ritēja visai līdzīgā gultnē. Pēdējā minūtē Pols Šehura teicami iespēlēja ripu Mārtiņam Cipulim vārtu priekšā, kur uzbrucējs atrada spraugu starp pretinieku vārtsarga kājsargu un stabiņu - 1:0! Ņeftehimik tādējādi vārtus nespēja gūt jau septīto trešdaļu pēc kārtas.

Otrās trešdaļas ievadā teicama iespēja Šehuram, tomēr pēc Indraša piespēles neizdevās metiens. Toties pirmais noraidījums mačā Ņeftehimik (noraidīti tika uzreiz divi viesu hokejisti!)un divas minūtes Dinamo spēlēja piecatā pret trim. Vairākumā lielisku iespēju neizmantoja Indrašis, kad Sudņicins ripu ar cimdu atsita uz pašas vārtu līnijas, un divas minūtes aizritēja bez vārtu guvuma. Brīdi vēlāk noraidījums jau Rīgas komanda, kad uz sodīto soliņa devās Gunārs Skvorcovs, turklāt asumos vēl iesaistījās arī Andris Džeriņš. Ar samērā bīstamām epizodēm apmainījās abi pretinieki, bet līdz pat perioda vidum rezultāts uz tablo nemainījās. Tikmēr arvien biežāk rīdzinieku aizsardzības zonā viesojās Ņeftehimik bīstamākā maiņa ar Oskaru Osalu priekšgalā. Viesu aktivitāte vainagojās ar Hosas noraidījumu, bet vairākumā beidzot izdevās pārtraukt gandrīz 155 minūtes ilgušo sauso periodu - vārtus guva Mihails Aņisins. Jau pavisam drīz uz sodīto soliņa atradās arī Pols Šehura - vēl divas minūtes mazākumā rīdziniekiem. Mazākuma laikā vēl viens noraidījums Vitālijam Pavlovam, atstājot mūsējos trijatā. Kritisko brīdi mačā gan izdevās izturēt, spēles pirmās 40 minūtes noslēdzot ar 1:1 uz tablo.

Trešo periodu aktīvi sāka rīdzinieki, uzņemoties iniciatīvu - kādā no epizodēm pēc Ozoliņa metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu. Brīdi vēlāk jau fantastiski rīdziniekus glāba Telkvists, kad pretinieki trijatā pret vienu aizsargu izslidoja uz Dinamo vārtiem. Pirmo noraidījumu gan trešajā trešdaļā izpelnījās viesi un to nekavējās izmantot Dinamo - teicama Vilsona, Hosas un Ozoliņa saspēle, bet vārtus mača 50.minūtē ar teicamu metienu gūst kapteinis (2:1)! Pēdējās minūtēs Ņeftehimik metās uzbrukumā, divas reizes Telkvists glāba pēc viesu rezultatīvākā hokejista Jegora Milovzorova metieniem. Pēdējās sekundēs vārtus atstāja Sudņicins, bet rīdzinieki panākumu prata nosargāt - 2:1!

Svētdien Dinamo Rīgā noslēgs mājas spēļu sēriju, tiekoties ar slavenā kanādiešu speciālista Maika Kīnena vadīto Magņitogorskas Metallurg vienību, bet pēc tam seko izbraukums uz Prāgu un Bratislavu.

Mačam Dinamo treneri pieteica septiņus aizsargus, 13 uzbrucējus un divus vārtsargus. Sastāvā atgriezās Krišjānis Rēdlihs, kurš pēdējo spēli aizvadīja vēl septembra beigās pret Habarovskas Amur. Vārtus sargāja Mīkaels Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 11.oktobris. Rīga, Arēna Rīga

Rīgas Dinamo - Ņižņekamskas Ņeftehimik 2:1 (1:0; 0:1; 1:0)

Vārti: 19:12 Cipulis (Šehura) 1:0; 34:35 Aņisins (Kosmačovs, vair.) 1:1; 49:43 Ozoliņš (Vilsons, Hosa, vair.) 2:1;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Aleksandrs Sudiņicins

Metieni: 35-28

Soda minūtes: 10-8