Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Rīgas Dinamo vēlreiz sakauj Minsku; nonāk soļa attālumā no Cerību kausa fināla

Otro panākumu Cerību kausa pusfinālā pret Minskas Dinamo ceturtdien izcīnīja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri savā laukumā pārliecinoši triumēja ar 7:4. Divus vārtus rīdziniekiem guva Roberts Bukarts, bet pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Oskars Cibuļskis, Arvīds Reķis, Pols Šehura, Džeimijs Džonsons un Juris Upītis. Savukārt minskiešiem divreiz izcēlās Sergejs Drozds un Janne Niskala. Uzvara sērijas trešajā mačā pirmdien Minskā nodrošinās rīdziniekiem vietu Cerību kausa finālā.

Pirmās trīs minūtes aizritēja ātrā un aktīvā spēlē, taču bez reālām iespējām gūt vātus. Visu mainīja Pola Šehuras noraidījums, ļaujot minskiešiem izmēģināt spēkus vairākumā. Tas viesiem padevās pagalam nesekmīgs, tikai pēdējās sekundes izdarot divus metienus pa Telkvista sargātajiem vārtiem. Brīdi vēlāk skaistus vārtus varēja gūt Indrašis, kuram izgājienā gan īsti neizdevās apstrādāt ripu. Savukārt asumos ar Oļegu Goroško pie mūsu vārtiem iesaistījās Džeimijs Džonsons, nopelnot abpusēju noraidījumu. Perioda vidū mūsējie atklāja rezultātu - vairāki spēlētāji aktīvi nospēlēja pretinieku vārtu priekšā, bet ar skaistu tālšāvienu Lalandu pārspēja Oskars Cibuļskis. Pēc Pavlova noraidījuma rīdzinieki vēlreiz palika mazākumā un šoreiz Minska darbojās gana bīstami, tomēr Telkvista vārti palika neskarti. Uzreiz pēc tam noraidījās Cibuļskis, vēl divas minūtes mazākumā. Šajā mazākumā Telkvists glāba komandu pēc bīstama Černoka metiena, lēcienā tverot ripu cimdā, tomēr mirkli vēlāk minskieši pēc rikošeta rezultātu izlīdzināja. Bez kurioza vārtu guvuma neiztika arī šajā mačā - pēc patāla Reķa plaukstas metiena ripa kuriozi ielidoja Lalanda vārtos un rīdzinieki atguva vadību nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms perioda beigām. Jāpiebilst, ka šie vārti tika gūti komandām spēlējot četri pret četri. Soda minūšu birums turpinājās arī perioda pēdējās sekundēs, kad noraidījumu izpelnījās minskieši. Pirmajās 20 minūtēs 10 soda minūtes rīdziniekie, astoņas viesiem, bet rezultāts patīkams - 2:1 laukuma saimnieku labā.

Otro periodu rīdzinieki uzsāka vairākumā, gandrīz nekavējoties skailisko pārsvaru arī realizējot - pēc teicamas Indraša piespēles vārtus guva Pols Šehura. Minskieši turpināja krāt noraidījumus un drīz par to samaksāja ar Roberta Bukarta vārtu guvumu vairākumā - 22 gadus vecajam uzbrucējam tie bija jau sestie gūtie vārti Cerību kausā. Jau pēc dažām minūtēm Sergejs Drozds vienus vārtus atguva, tādējādi minskiešiem turpinot cīņu par uzvaru šajā mačā. Perioda otrajā pusē vairākus patiešām bīstamus uzbrukumus pēc kārtas izveidoja mūsējie, ar teicamām vārtu gūšanas iespējam izceļoties Šehuram un Indrašim. Ofensīvu gan piebremzēja Krišjāņa Rēdliha noraidījums un nācās cīnīties mazākumā. Tajā vārtus izdevās nosargāt neskartus, bet iniciatīvu noslēdzošajās 2.perioda minūtes jau pārņēma pretinieki. Talkā mūsējiem gan nāca paši minskieši, Aleksandram Kulakovam nopelnot 10 minūšu disciplinārsodu - tādējāi uz brīdi izjuka viesu vadošais uzbrucēju virknējums. Otrais periods noslēdzās ar divu ripu pārsvaru rīdziniekiem - 4:2.

Trešais periods iesākās diezgan līdzīgi, tomēr jau pēc spēlētām trīsarpus minūtēm Bukarts spēcīgi uzmeta pa viesu vārtiem un ripa pēc rikošeta atrada ceļu tajos - 5:2! Arī trešdaļas turpinājumā pilnībā dominēja mājinieki, kad ar pavisam neilgu starpību vārtus vispirms vairākumā guva Džonsons, bet 11 sekundes vēlāk izcēlās arī Juris Upītis - jau 7:2. Vārtu birumu turpināja Minskas uzbrucējs Sergejs Drozds, iemetot Telkvistam jau otro ripu mačā. Nepilnas minūtes laikā komandas kopumā guva trīs vārtus! Jāpiebilst, ka pēc sestajiem gūtajiem vārtiem Rīgas Dinamo Mikaēlu Telvistu vārtos mainīja pret Māri Jučeru. Atlikušajā laikā minskieši atguva vēl vienus vātus, tomēr mājinieku uzvaru apdraudēt vairs nespēja - 7:4!

Sērijas trešais mačs notiks pirmdien Minskā - uzvara tajā rīdziniekiem nodrošinās vietu Cerību kausa finālā. Ja tiks piedzīvots zaudējums, tad turpat Minskā otrdien norisināsies ceturtais mačs.

Artis Ābols mačam pieteica septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus - sastāvs bija tieši tāds pats kā mačam dienu iepriekš.

KHL Cerību kauss. Pusfināls. 2013.gada 7.marts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo 7:4 (2:1; 2:1; 3:2)

Vārti: 10:32 Cibuļskis 1:0; 16:22 Niskala (Laine, vair.) 1:1; 17:45 Reķis (Džeriņš) 2:1; 20:20 Šehura (Indrašis, K.Rēdlihs, vair.) 3:1; 25:03 Bukarts (Cibuļskis, K.Rēdlihs, vair.) 4:1; 28:43 Drozds (Laine, Hišovics) 4:2; 43:31 Bukarts 5:2; 48:43 Džonsons (Bukarts, vair.) 6:2; 48:54 Upītis (Pavlovs) 7:2; 49:37 Drozds (Hiršovics, Mērfijs) 7:3; 58:51 Niskala (Mērfijs, Laine, vair.) 7:4;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists (līdz 48:43, no 48:43 Māris Jučers) - Kevins Lalands

Metieni: 33-37

Soda minūtes: 16-24

Skatītāji: 3280

Rīgas Dinamo: Telkvists (Jučers); Sotnieks - Galviņš, Reķis - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis, J.Rēdlihs; Karsums - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Džonsons,Upītis - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais

Ceturtdien otrais mačs notika arī otrā pusfinālsērijā starp Jekaterinburgas Avtomobilist un Habarovskas Amur. Arī šoreiz uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papidlaiks, kurā ar 2:1 triumfēja Amur. Sērijā tādējādi 1:1, bet trešā un ceturtā spēle notiks Habarovskā.