Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Rīgas Dinamo zaudē piekto reizi pēc kārtas

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, kas noslēdzis garo izbraukuma sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, svētdien ar rezultātu 3:6 (0:1, 1:3, 2:2) zaudēja Novokuzņeckas Metallurg hokejistiem, aizvadot savu vārtu guvumiem bagātāko maču šosezon, ziņo aģentūra LETA.

Latvijas kluba pārstāvji otro reizi šosezon zaudējuši piecās spēlēs pēc kārtas.

Dinamo rindās šajā mačā izcēlās Andris Džeriņš un Miks Indrašis, kurš bija precīzs divas reizes. Tikmēr laukuma saimnieku labā divus vārtus guva Anseļs Gaļimovs, bet reizi precīzi bija Konstantīns Turukins, Džeimss O'Braiens, Mihails Kukļevs un Mihails Plotņikovs.

Mača pirmajās minūtēs teritoriāls pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, tomēr Edgars Masaļskis Dinamo komandas vārtos cīņu iesāka pārliecinoši. Pie vairākiem metieniem tika arī viesi, taču Rafaela Hakimova sargātajiem Metallurg vārtiem lielas briesmas neradās. Kopumā Dinamo komanda bija spiesta spēlēt no aizsardzības, ar pacietīgu spēli trešdaļas vidū nopelnot pirmo vairākumu. Viesiem izdevās izspēlēt vairākas labas saspēles, kas gan rezultātu nedeva. Labāko iespēju neizmantoja Marcels Hosa, kura metienu tukšajā vārtu stūrī bloķēja pretinieku aizsargi.

Uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā Metallurg hokejists izgāja vienatnē pret Masaļski, viesu vārtsargu gan nepārspējot. Iniciatīva atkal pārgāja laukuma saimnieku pusē, bet trīs ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām Dinamo palika mazākumā. Vienā no epizodēm savu komandu glāba Masaļskis, tomēr vēlāk mājinieki savu panāca, kad Masaļski ar metienu vārtu tālajā stūrī pārspēja Gaļimovs. Tobrīd komandas jau spēlēja vienādos sastāvos. Perioda pēdējās sekundēs Metallurg bija tuvu otrajiem gūtajiem vārtiem, tomēr atkal rīdziniekus glāba vārtsargs.

Otrās trešdaļas pirmajās sekundēs vēlreiz labi vārtos darbojās Masaļskis, bet otrajā minūtē ilgstošs uzbrukums padevās Dinamo komandai, ko ar precīzu metienu noslēdza Džeriņš, panākot rezultātu 1:1. Drīz pēc tam viesi ieguva vairākumu, kurā Metallurg vārti tika pakļauti lielam spiedienam. Labi darbojoties Hakimovam un laukuma spēlētājiem bloķējot vairākus raidījumus, mājinieki savus vārtus tomēr nosargāja. Kopumā saspēle labāk vedās Dinamo komandai, turklāt trešdaļas devītajā minūtē rīdzinieki bija ļoti tuvu otrajiem gūtajiem vārtiem, laukuma saimniekus glābjot stabiņam un izgrūstītiem vārtiem.

Pēc šiem notikumiem pārsvars atkal pārgāja Metallurg komandas pusē, kas trešdaļas 12.minūtē ļāva tai atgriezties vadībā - pie atkārtota metiena vārtu priekšā tika Turukins, pārspējot Masaļski un Mārtiņu Poreju, kurš izmisīgi centās ripu tvert aiz Masaļska muguras. Arī turpinājumā rīdzinieki bija spiesti spēlēt no aizsardzības, kas trešdaļas izskaņā noveda pie vēl diviem zaudētiem vārtiem. Vispirms vienatnē pret Masaļski izslidoja Gaļimovs, eleganti apspēlējot vārtsargu, bet minūti un sešas sekundes vēlāk pēc pasīvas Dinamo aizsargu spēles izcēlās arī O'Braiens. Trešdaļas pēdējās sekundēs Metallurg komanda bija tuvu arī piektajiem gūtajiem vārtiem.

Noslēdzošo trešdaļu Dinamo vārtos sāka Jakubs Sedlāčeks, kurš kapitulēja jau pēc nospēlētām 62 sekundēm, kad viņu izgājienā pārspēja Kukļevs. Trešdaļas ceturtajā minūtē mājinieki guva arī sestos vārtus, vēlreiz pārspējot rīdziniekus pretuzbrukumā. Turpinājumā Dinamo komandas divreiz pēc kārtas izturēja skaitlisko mazākumu, likvidējot vairākas bīstamas epizodes pie saviem vārtiem un pāris reizes apdraudot arī sāncenšu vārtus.

Trešdaļas 14.minūtē vienus vārtus viesiem atguva Indrašis, kurš kopā ar maiņas partneriem pie Hakimova sargātajiem vārtiem cīnījās ļoti neatlaidīgi. Mazāk nekā trīs minūtes vēlāk Indrašis izcēlās vēlreiz, izmantojot acīgu Māra Bičevska piespēli. Atlikušajā laikā rīdzinieki spēlēja aktīvi, taču rezultāts vairs nemainījās.

Rīgas kluba sastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo maču, bija notikušas izmaiņas visos uzbrucēju trijniekos. Tāpat neliela savainojuma dēļ spēlēt nevarēja aizsargs Čārlzs Genovejs, kura vietu ieņēma Porejs.

Pēc šī mača Latvijas komanda atgriezīsies Rīgā, kur aizvadīs astoņu mājas spēļu sēriju līdz pat 1.decembrim. Pirmais mačs savā laukumā iecerēts nākamās nedēļas piektdienā pret Baltkrievijas klubu Minskas Dinamo.