Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo ar uzvaru papildlaikā pret Spartak sāk turnīru Ņižņijnovgorodā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas Dinamo ar uzvaru sākusi Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņas turnīru. Pirmajā spēlē otrdien rīdzinieki prata atspēlēties no sev nelabvēlīgā 0:2, mača papildlaikā izraujot uzvaru pret Maskavas Spartak - 3:2. Vārtus Dinamo labā guva Aleksandrs Žirū, Mārtiņš Karsums un Aleksandrs Ņiživijs.

Komandas galvenais treneris Peka Rautakalio šajā mačā iespēju sevi apliecināt deva jaunajam aizsargam Mārtiņam Porejam, bet vārtos stājās Mikaels Telkvists.

Pats spēles sākums aizritēja bez reālām iespējam gūt vārtus, līdz 5.minūtē pirmo noraidījumu izpelnījās Dinamo aizsargs Kristaps Sotnieks. Maskaviešiem bija nepieciešama nedaudz vairāk kā minūte laika, lai skaitlisko pārsvaru pārvērstu gūtos vārtos. Atlikušajā laikā vienības neko izteikti bīstamu neizveidoja, tādējādi pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu Spartak pārsvaru.

Otro periodu rīdzinieki sāka ļoti aktīvi, taču saņēma savos vārtos otro ripu - pretinieku uzbrucējs Mihails Juņkovs vienatnē pārslidoja teju pusi laukuma, ar tālu metienu pārspējot Dinamo vārtsargu Mikaelu Telkvistu. Perioda turpinājuma abas komandas vairākas reizes ļāva pretiniekam izmēģināt skaitlisko vairākumu, tomēr rezultāts nemainījās - pēc spēlētām 40 minūtēm rīdzinieki zaudēja ar 0:2.

Trešā perioda sākums padevās veiksmīgs, jo Aleksandrs Žirū jau pēc spēlētām 33 sekundēm samazināja rezultāta starpību (1:2). Līdz perioda vidum Dinamo divas reizes spēlēja vairākumā, taču rezultātu izlīdzināt neizdevās. Toties spēles 56.minūtē neizšķirtu panāca Mārtiņš Karsums. Spartak vārtsargs Maiks Mērfijs šajā epizodē guva savainojumu, tādēļ laukumā devās Aleksejs Jahins. Pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 2:2, bet jau papildlaika 2.minūtē Spartak nopelnīja noraidījumu - neilgi pirms vairākuma beigām Ņiživijs raidīja vārtos atlēkušo ripu, nodrošinot uzvaru Rīgai. Pēc mača abas komandas aizvadīja bullīšu sēriju, kurā arīdzan ar 2:1 pārāki bija Dinamo (precīzi metieni Džonsonam un Ņiživijam).

Otrdienas vēlajā spēlē laukuma saimnieki Torpedo ar 2:4 atzina Maskavas Dinamo pārākumu.

Trešdien plkst.14 Rīgas klubs tiksies ar pašreizējiem KHL čempioniem Maskavas Dinamo, pie kura vadības grožiem atrodas Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Savukārt piektdien plkst.18 paredzēta tikšanās ar turnīra rīkotājiem Ņižņijnovgorodas Torpedo, kuri Gagarina kausa izcīņas 1.kārtā septiņos mačos šopavasar no tālākas cīņas izslēdza tieši Latvijas klubu. Pēc viena apļa turnīra sestdien notiks fināls un spēle par 3.vietu.

Gatavošanās posmu noslēgs tradicionālais Latvijas Dzelzceļa kauss

Pēc šī turnīra komanda atgriezīsies Rīgā, kur no 25. līdz 29.augustam norisināsies tradicionālā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņa, kur bez mājiniekiem piedalīsies arī Jaroslavļas Lokomotiv ar Miķeli Rēdlihu ierindā, Mitišču Atlant un Espo Blues klubs no Somijas. Komandas aizvadīs viena apļa turnīru, bet tad seko spēles par vietām. Kopumā pirms sezonas Rīgas Dinamo plānots aizvadīt 10 pārbaudes spēles.

KHL regulāro čempionātu Dinamo sāks 6.septembrī Prāgā pret vietējo Ļev komandu, kurā ģenerālmenedžera pienākumus pilda Normunds Sējējs. Iepriekšējās četras sezonas Sējējs šo amatu pildīja Rīgas Dinamo klubā.

2012.gada 14.augusts. Ņižņijnovgoroda, Krievija. Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņa hokejā.

Maskavas Spartak - Rīgas Dinamo 2:3 (1:0; 1:0; 0:2; 0:1)

Vārti: 6:04 Kuzmins (Nakladals, vair.) 1:0; 21:22 Juņkovs 2:0; 40:33 Žirū (Galviņš, Šremps) 2:1; 55:03 Karsums (Cibuļskis) 2:2; 63:17 Ņiživijs (Žirū, vair.) 2:3

Vārtsargi: Mērfijs (līdz 55:03; no 55:03 Jahins) – Telkvists

Soda minūtes: 14-16

Rīgas Dinamo: Telkvists; K.Rēdlihs – Galviņš, Ņiživijs – Džonsons – Indrašis; Karls – J.Rēdlihs, Karsums – Šremps – Žirū; Sotnieks – Cibuļskis, Ankipāns – Luseniuss – Ivanāns; Porejs, Bukarts – Džeriņš – Meija;