Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo Gagarina kausa izcīņas otro kārtu sāk ar zaudējumu Jaroslavļā

Rīgas Dinamo hokejisti Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē otrdien izbraukumā ar 2:4 zaudēja Jaroslavļas Lokomotiv komandai. Vārtus rīdzinieku labā guva Roberts Petrovickis un Marks Hartigans. Otrā spēle sērijā līdz četrām uzvarām paredzēta ceturtdien Jaroslavļā, nākamās divas notiks Rīgā.

APTAUJA: Kā Rīgas Dinamo hokejistiem veiksies Gagarina kausa otrajā kārtā pret Jaroslavļas Lokomotiv?

Salīdzinājumā ar pirmās kārtas pēdējo maču pret Maskavas Dinamo (2:1) rīdzinieku sastāvā izmaiņas nebija notikušas.

Cīņu abas komandas iesāka diezgan piesardzīgi. Teritoriāls pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, taču bīstamu metienu pa vārtiem bija visai maz. Diemžēl pirmo reālo momentu Lokomotiv hokejisti realizēja – Holta vārtu priekšā veiklāks izrādījās Aleksandrs Gaļimovs.

Trešdaļas beigās rīdzinieki aktivizējās uzbrukumā, tomēr reālus draudus Kočņeva sargātajiem vārtiem viņiem neļāva izveidot Jaroslavļas komandas blīvā aizsardzība. Divreiz tuvu otro vārtu guvumam bija mājinieki. Pirmajā gadījumā teicami nospēlēja Holts, bet pašās beigās, spēlējot skaitliskā vairākumā, rīdzinieki “nogulēja” izgājienu viens pret vienu, par laimi, ripa trāpīja vārtu stabiņam.

Otrā perioda sākumā Dinamo izturēja divas minūtes mazākumā un drīz pēc tam panāca izlīdzinājumu. Ar negaidītu metienu no patālas distances ripu Loko vārtos ieraidīja Roberts Petrovickis – 1:1. Turpinājumā ātrumi pieauga, spēle kļuva “atklātāka” un bīstamu situāciju pie abiem vārtiem vairāk. Rezultāts līdz otrajam pārtraukumam gan nemainījās.

Trešo trešdaļu sāncenši iesāka diezgan mierīgā spēlē. Izturējuši divas minūtes mazākumā, viesi paši ieguva skaitlisko vairākumu, taču neko prātīgu izveidot Lokomotiv zonā nespēja. Toties uzreiz pēc tam izvirzījās vadībā – vārtu priekšā ar atkārtotu metienu Kočņevu pārspēja Marks Hartigans. Vadībā Dinamo gan bija tikai minūti. Ar ļoti spēcīgu metienu starp kājsargiem ripu Holta vārtos ieraidīja Karels Rahūneks – 2:2.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Jaroslavļas komanda pretuzbrukumā atguva vadību. Pēc pirmā metiena rīdzinieku vārtsargs ripu atsita, bet pirmais pie tās bija Ivans Tkačenko – 2:3. Ne spēlējot piecatā pret četriem, ne sešatā pret četriem, Rīgas Dinamo hokejistiem rezultātu izlīdzināt neizdevās, bet 58 sekundes līdz beigām Jozefs Vašičeks ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Kontinentālās hokeja līgas regulāro sezonu Rietumu zonā Lokomotiv hokejisti pabeidza pirmajā vietā (108 punkti), bet Rīgas Dinamo – septītajā (81 p.).

Otrajā Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē otrdien Sanktpēterburgas SKA hokejistisavā laukumā, cīņās gaitā zaudējot 1:3,  ar 5:3 uzvarēja Mitišču Atlant komandu.

Gagarina kausa 2.kārta

Jaroslavļas Lokomotiv – Rīgas Dinamo 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Vārti: 8:41 Gaļimovs (Vašičeks, Demitra) – 1:0, 23:29 Petrovickis (Hartigans, Štāls) – 1:1, 48:39 Hartigans (Surovijs, Ņiživijs) – 1:2, 49:35 Rahūneks (Barinka, Koroļuks) – 2:2, 55:11 Tkačenko (Mihnovs, Rahūneks) – 3:2, 59:02 Vašičeks – 4:2 (tukšos vārtos).

Metieni: 34 - 23
Soda min.: 6 - 6
Iemetieni: 41 - 21

Dinamo: Holts, Laviņš – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Ozoliņš – Cibuļskis, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Podziņš – Petrovickis – Štāls, Džeriņš.