Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Rīgas Dinamo hokejisti jauno KHL sezonu sāk ar zaudējumu Kazaņā

Rīgas Dinamo hokejisti ar zaudējumu sākuši Kontinentālās hokeja līgas jauno sezonu. Pirmajā spēlē rīdzinieki ar 2:5 piekāpās Laura Dārziņa pārstāvētajam klubam Kazaņas Ak Bars. Pirmos vārtus sezonā viesiem guva kanādiešu leģionārs Džemijs Lundmarks, vēl precīzi meta Mārtiņš Karsums. Nākamā spēle Dinamo paredzēta ceturtdien pret iepriekšējās sezonas Gagarina kausa izcīņas finālistiem Mitišču Atlant.

Rautakallio: Likās, ka viens no tiesnešiem meklē mums noraidījumus

Ak Bars treneris Krikunovs: Dārziņam pietrūkst Miķeļa Rēdliha

No 25 hokejistiem, kas devušies sezonas pirmajā izbraukuma tūrē mačam nav pieteikti aizsargi brāļi Jēkabs un Krišjānis Rēdlihi, kā arī uzbrucēji Roberts Bukarts un Juris Štāls. Jau ziņots, ka muguras savainojuma dēļ izbraukumā nav devies Aleksandrs Ņiživijs.

Pirms spēles piemiņas brīdī tika godināti traģiski bojā gājušie Jaroslavļas Lokomotiv hokejisti.

Bija nospēlētas tikai 37 sekundes, kad ripa atradās Krisa Holta sargātajos vārtos. Lielisku piespēli pāri gandrīz visam laukumam Aleksejam Morozovam izdarīja Iļja Ņikuļins, un pieredzējušais Ak Bars uzbrucējs realizēja izgājienu viens pret vienu.

Turpinājumā uz ledus ritēja diezgan līdzīga cīņa, mazliet vairāk darba bija viesu vārtsargam. Diemžēl šāda spēles gaita izjuka 9.minūtē, kad sadursmē ar Sotnieku traumu guva Ak Bars aizsargs Homickis. Rīdzinieks tika atzīts par vainīgu sitienā ar ceļgalu, par ko nopelnīja 5+20 minūšu sodu (līdz spēles beigām).

Vairākuma izspēlei mājiniekiem bija nepieciešamas divarpus minūtes. Vārtu priekšā viens tika atstāts Nikolajs Ļemtjugovs, kurš precīzi meta vārtu augšējā stūrī - 0:2.

Drīz pēc tam pirmo reizi spēlēt vairākumā varēja arī dinamieši, viņi daudz kontrolēja ripu pretinieku aizsardzības zonā, taču metienu pa vārtiem bija pamaz.

Otrās trešdaļas sākumā Dinamo izturēja divas minūtes mazākumā, taču brīdi vēlāk zaudēja trešos vārtus. Aizsargi nepatraucēja Kirilam Petrovam aizslidot no laukuma stūra līdz pašiem vārtiem un pārspēt Holtu.

Pēc trešo vārtu zaudējuma viesi kļuva aktīvāki uzbrukumā, un neilgā brīdī labas iespējas gūt pirmos vārtus sezonā bija Spruktam un Džeriņam, taču īso ofensīvu ātri vien apturēja vairāki noraidījumi. Divreiz rīdzinieki izturēja, bet trešajā gadījumā ne - acīgu partnera piespēli vārtu priekšā izmantoja Petrovs.

Nepilnas septiņas minūtes līdz otrajam pagarinājumam Dinamo gūto vārtu rēķinu izdevās atklāt Džemijam Lundmarkam. Varja maiņa sagrieza elegantu karuseli mājinieku zonā, un kanādietis ar metienu no neērtās puses pārspēja Ak Bars vārtsargu Vehenenu - 1:4.

Otrā perioda izskaņā rīdziniekiem reālu iespēju gūt vēl vienus vārtus bija vismaz tikpat daudz, cik laukuma saimniekiem.

Trešās trešdaļas pašā sākumā Rīgas Dinamo uz minūti nopelnīja lielo skaitlisko vairākumu un ļoti ātri to realizēja. Vehenena atvairīto ripu pēc Varja metiena kritienā pielaboja Mārtiņš Karsums. Dinamieši turpināja aktīvi uzbrukt, un līdz perioda vidum Ak Bars vārtsargam nācās vairākas reizes glābt savu komandu.

Dinamieši turpināja aktīvi uzbrukt, un līdz perioda vidum Ak Bars vārtsargam nācās vairākas reizes glābt savu komandu. Pēdējās desmit minūtēs azartiskāk sāka darboties arī vienubrīd it kā nomierinājušies mājinieki, un cīņas izskaņa pagāja aizraujošā, vārtu gūšanas momentiem bagātā spēlē. Rezultāts, pateicoties abu vārtsargu sniegumam, līdz pēdējai minūtei nemainījās, bet tad ripa ieslīdēja tukšos Dinamo vārtos.

Lauris Dārziņš Ak Bars rindās izcēlās ar vairākiem diezgan bīstamiem metieniem, taču savu savu bijušo komandas biedru Krisu Holtu nepārspēja un rezultativitātes punktus nenopelnīja.

Kā zināms, Jaroslavļā notikušās traģēdijas dēļ KHL sezonas sākums no 7.septembra tika pārcelts uz 12.septembri. Divas nenotikušās spēles viesos pret Ufas Salavat Julajev un Ņižņekamskas Ņeftehimik rīdzinieki aizvadīs 29.oktobrī un 1.decembrī.

KHL čempionāts

Kazaņas Ak Bars - Rīgas Dinamo 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Vārti:
0:37 Morozovs (Ņikuļins) - 1:0, 11:08 Ļemtjugovs (Medvedevs, vair.) - 2:0, 24:06 Petrovs (Paņins, Obuhovs) - 3:0, 31:57 Petrovs (Paņins, Obuhovs, vair.) - 4:0, 33:18 Lundmarks (Ozoliņš, Cibuļskis) - 4:1, 42:22 Karsums (Ozoliņš, Vargs, vair.) - 4:2, 59:38 Medvedevs (maz., tukšos vārtos) - 5:2
Metieni: 43 (17+15+11) - 34 (6+12+16)
Soda min.: 12 - 37 (Sotnieks 25, Ankipāns, Melins, Meija, Podziņš, Laviņš, komanda pa 2)
Iemetieni: 30 - 34
Dinamo: Holts, Ozoliņš - Cibuļskis, Lundmarks – Varjs – M.Rēdlihs, Reķis – Galviņš, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Sotnieks, Melins – Luseniuss – Cipulis, Andersons, Podziņš – Džeriņš – Meija.