Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Rīgas Dinamo hokejisti revanšējas Znaroka trenētajam Maskavas Dinamo

Gūstot piecus vārtus deviņu minūšu laikā, Rīgas Dinamo hokejisti KHL čempionāta kārtējā spēlē svētdien viesos ar 5:2 uzvarēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētos Maskavas Dinamo hokejistus, revanšējoties par zaudējumu abu komandu pirmajā šīs sezonas spēlē. Turnīra tabulā rīdzinieki pakāpušies uz devīto vietu, nākamo spēli viņi aizvadīs ceturtdien viesos pret Ņižņijnovgorodas Torpedo hokejistiem.

Ozoliņš: Maskavas Dinamo "salūza" pēc pirmajiem diviem zaudētajiem vārtiem

Rautakallio: Šodien bija Rīgas Dinamo vakars

Dinamo uzbrucējs Lundmarks plāno mācīties latviešu valodu

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (5:3 pret Popradas Lev) Dinamo sastāvā notikušas divas izmaiņas. Nespēlēja iepriekšējos savainojumus atsvaidzinājušie uzbrucēji Aleksandrs Ņiživijs (lauzta riba) un Ģirts Ankipāns (kājas sasitums). Ņiživija vietu Šindela trijniekā ieņēma Bukarts, bet Luseniusa maiņā spēlēja Štāls.

Pirmā trešdaļa aizritēja ar nelielu laukuma saimnieku  - KHL Rietumu zonas līderu - teritoriālu pārsvaru, viņi biežāk meta pa vārtiem, taču reālu iespēju atklāt rezultātu abām komandām bija ļoti maz.

Otrā perioda sākumā iniciatīva pārgāja Rīgas Dinamo pusē, ar savu aktivitāti viesi divreiz nopelnīja skaitlisko vairākumu, taču par spīti vairākiem bīstamiem momentiem vārtus neguva. Labāko iespēju rīdzinieki izveidoja trešdaļas beigās skaitliskajā mazākumā, kad izgājienu divi pret viens ar precīzu metienu nespēja pabeigt Šindels. Drīz pēc tam par "netīru" spēka paņēmienu pret M.Rēdlihu 5+20 minūšu sodu nopelnīja maskaviešu uzbrucējs Soins.

Trešās trešdaļas sākumā abas komandas sāka regulāri grēkot ar noraidījumiem, un vienā no šādām reizēm laukuma saimnieki eleganti izspēlēja vairākumu - debijas spēlē Maskavas Dinamo rindās atzīmējās Jakubs Klepišs.

Taču nebija pagājusi pat viena minūte, un vadībā jau bija rīdzinieki. Vispirms Kristaps Sotnieks, kurš iepriekšējā epizodē atradās uz noraidīto soliņa, pārsteidza mājinieku vārtsargu ar metienu no zilās līnijas, ko pielaboja Džeimijs Lundmarks. Bet mirkli vēlāk pirmos vārtus, raidot ripu vārtu "devītniekā" Rīgas Dinamo labā guva Jakubs Šindels - 2:1.

Pagāja vēl dažas minūtes, un ripa trešo reizi atradās Volkova sargātajos vārtos. Pēc Sprukta piespēles vārtu priekšā ar atkārtotu mēģinājumu to starp kājsargiem iestūma rīdzinieku rezultatīvākais spēlētājs Miķelis Rēdlihs. Un arī ar to pēkšņā "uguņošana" nebeidzās. Ar savlaicīgu piespēli Sprukts izvirzīja Mārtiņu Karsumu vienatnē pret Volkovu - un jau 4:1.

Maskavas Dinamo vārtos stājās Jerjomenko, taču jau dažas minūtes vēlāk ķeksēja ripu no saviem vārtiem. Nozadzis ripu pretiniekiem savā zonā, lielisku individuālo gājienu ar šķīlienu tālajā stūrī pabeidza Džeimijs Lundmarks.

Pateicoties vairākiem veiksmīgiem rikošetiem, mājiniekiem priekšpēdējā minūtē vienus vārtus izdevās atgūt. Trešajā periodā rīdzinieki realizēja piecus no astoņiem metieniem.

Abu Dinamo komandu pirmajā savstarpējā spēlē šosezon septembra beigās Rīgā uzvarēja maskavieši 4:1.

(papildināta ar foto, precizēts spēles protokols)

KHL čempionāts

Maskavas Dinamo - Rīgas Dinamo 5:2 (0:0, 0:0, 5:2)
Vārti: 45:55 Klepišs (Gorovikovs, Komarovs, vair.) - 1:0, 46:16 Lundmarks (Sotnieks, Luseniuss) - 1:1, 46:42 Šindels (Luseniuss, Meija) - 1:2, 50:37 M.Rēdlihs (Sprukts, Kr.Rēdlihs, vair.) - 1:3, 52:47 Karsums (Sprukts, Ozoliņš) - 1:4, 55:32 Lundmarks - 1:5, 58:46 Graņaks (Gorovikovs, Komarovs) - 2:5
Metieni: 33 - 22
Soda min.: 33 - 10 (Kr.Rēdlihs, Cipulis, Holts, Sotnieks, Karsums pa 2)
Iemetieni: 27 - 29
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Ozoliņš - J.Rēdlihs, Cipulis – Varjs – Lundmarks, Reķis - Sotnieks, Bukarts - Šindels - Meija, Laviņš, Podziņš - Luseniuss - Štāls.