Smidzinošs lietus
Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Rīgas Dinamo izcīna Latvijas Dzelzceļa kausu, Karsums - vērtīgākais turnīra spēlētājs

Rīgas Dinamo komanda trešdien Arēnā Rīga ar 3:1 Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas finālspēlē uzveica atjaunoto Jaroslavļas Lokomotiv klubu ar Miķeli Rēdlihu sastāvā, tādējādi otro reizi kluba vēsturē iegūstot LDz kausu. Vārtus Dinamo labā guva Elvijs Biezais, Mārtiņš Karsums un Miks Indrašis. Tā bija pēdējā rīdzinieku pārbaudes spēle pirms jaunās KHL sezonas - pirmais regulārā čempionāta mačs Dinamo paredzēts 6.septembrī Prāgā.

Jau pēc spēlētām 62 sekundēm rīdzinieki tika pie vairākuma pēc Romana Ļudučina noraidījuma - lai gan ripu kontrolēja daudz un centās radīt bīstamas situācijas, Dinamo tomēr šoreiz palika tukšā. Brīdi vēlāk jau mazākumā cīnīties nācās mājiniekiem, vairākās situācijas teicami nospēlēja Māris Jučers. Perioda vidusdaļā spēle saasinājās, bet kādā no epizodēm otro noraidījumu Dinamo sastāvā nopelnīja Džeimijs Džonsons. Turpinot tradīciju, noraidījumu nopelnīja arī Lokomotiv - šajā vairākumā lieliska iespēja atklāt mača rezultātu no pašas vārtu priekšas bija Mikam Indrašim, bet jaunā uzbrucēja metiens nebija pietiekami precīzs. Bīstamu situāciju radīja arī Andra Džeriņa un Ginta Meijas saspēle pretinieku zonā, taču vārtus gūt pirmajā periodā tā arī neizdevās.

Otro periodu mūsējie sāka ļoti centīgi - uzbrukumā aktīvi spēlēja 2.maiņa (Ņiživijs-Žirū-Šremps), tāpat laba iespēja gūt vārtus izgājienā bija Meijam. Drīz vien aktivitātes vainagojās panākumiem - metienu pa vārtiem izdarīja Gunārs Skvorcovs, bet labākais cīņā vārtu priekšā bija Elvijs Biezais, kurš iebakstīja atlēkušo ripu Koļesņika vārtos. Mūsu ceturtā maiņa atklāj spēles rezultātu! Nedaudz vēlāk pirmo Dinamo noraidījumu otrajā periodā izpelnījās Sotnieks. Vairākumā Lokomotiv uzbruka gana bīstami, norībinot arī mūsu vārtu konstrukciju, taču rezultāts nemainījās. Perioda noslēdzošajās minūtēs spēle bija ieguvusi fināla cienīgu asumu, bet ceturtās maiņas iesāktā ofensīva vēlreiz atnesa gūtos vārtus. Savus sesto ripu turnīrā iemeta Karsums, kurš pēc lieliskas Džonsona piespēles atrada nelielu spraugu starp Koļesņika kājsargu un vārtu stabu - 2:0! Beigās Dinamo vēl izdevās izturēt mazākumu, finālspēles trešo periodu uzsākot ar divu ripu handikapu.

Izšķirošo trešdaļu Lokomotiv sāka ar izmainītiem uzbrucēju virknējumiem, kas momentā deva augļus - Māri Jučeru pārspēja Niklass Hagmans, kurš spēlēja vienā maiņā ar Alekseju Kaļužniju un Miķeli Rēdlihu. Par laimi, pretinieku ofensīvu nedaudz piebremzēja noraidījums viņu sastāvā. Rezultāta starpību palielināt vairākumā neizdevās, lai gan iespējas bija, uzreiz pēc tam no neliela attāluma Skvorcova mesto ripu tvēra viesu vārtsargs. Arī Mārim Jučeram darba netrūka - visbiežāk to sagādāja viesu jau minētā triecienmaiņa. Rīdzinieki tomēr spēja gūt trešos vārtus, kad brīdi vēlāk kārtējo vairākumu turnīrā realizēja mūsu vadošā maiņa - izcēlās Indrašis, bet rezultatīvas piespēles Galviņam un Džonsonam. Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms mača beigām Koļesņiks Lokomotiv vārtus atstāja, bet Skvorcovs nopelnīja noraidījumu, dodot iespēju pēdējo minūti pretiniekiem aizvadīt sešatā pret četriem. Arī tas vairs rezultātu mainīt nespēja - Dinamo uzvara ar 3:1 un iegūts Latvijas Dzelzceļa kauss!

Rīgas Dinamo pašu rīkotajā turnīrā uzvarēja pēc divu gadu pārtraukuma, jo 2010. un 2011.gada turnīros laurus plūca tieši Lokomotiv komanda.

Par turnīra MVP jeb vērtīgāko spēlētāju tika atzīts sešu vārtu autors Mārtiņš Karsums, labākā vārtsarga balva tika tika Mārim Jučeram, turnīra labākais uzbrucējs - Aleksejs Kaļužnijs (Lokomotiv), bet labākais aizsargs - Ivans Višņevskis (Atlant).

Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas turnīrā 3.vietu izcīnīja Somijas klubs Espo Blues, kas trešdien ar 3:2 pēcspēles metienos uzveica Mitišču Atlant komandu.

Trešdienas finālspēle bija Dinamo pēdējā pārbaude pirms jaunās KHL sezonas. Desmit pārbaudes spēlēs tika izcīnītas septiņas uzvaras. Sezonu dinamieši sāks 6.septembrī Prāgā ar Lev, vēl izbraukuma sērijā jātiekas ar Bratislavas Slovan (8.09) un Jāņa Sprukta pārstāvētajiem Maskavas CSKA (10.09). Pirmā mājas spēle paredzēta 13.septembrī, kad Rīgā viesosies Novosibirskas Sibirj ar Artūru Kuldu ierindā. Vēl pēc divām dienām spēle savā laukumā ar Novokuzņeckas Metallurg, bet mājas spēļu sēriju noslēgs mačs pret Habarovskas Amur (17.09).

Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņa. Fināls. Rīga, Arēna Rīga, 2012.gada 29.augusts.

Rīgas Dinamo - Jaroslavļas Lokomotiv 3:1 (0:0; 2:0; 1:1)

Vārti: 26:06 Biezais (Skvorcovs) 1:0; 36:45 Karsums (Džonsons, Indrašis) 2:0; 41:09 Hagmans (Kaļužnijs) 2:1; 49:46 Indrašis (Džonsons, Galviņš, vair.) 3:1;

Vārtsargi: Māris Jučers - Vitālijs Koļesņiks

Soda minūtes: 10-8