Rīgā +16 °C
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Rīgas Dinamo izlaiž no rokām uzvaru Ņižņijnovgorodā

Rīgas Dinamo hokejisti KHL čempionāta kārtējā spēlē ceturtdien izbraukumā ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Ņižņijnovgorodas Torpedo komandai, kaut vēl pusminūti līdz pamatlaika beigām bija vadībā. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Dinamo saglabā devīto vietu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs sestdien viesos pret Ņižņekamskas Ņeftehimik hokejistiem.

Rautakallio: Latviešiem ar cirvi šis tas jāizsit no prāta

Ozoliņš: Trešajā trešdaļā pārstājām spēlēt savu spēli

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (5:2 pret Maskavas Dinamo) rīdzinieku sastāvā bija notikusi tikai viena izmaiņa - Laviņa vietā kā septītais aizsargs tika pieteikts Oskars Cibuļskis. Mājās bija palikuši savainojumus ārstējošie Aleksandrs Ņiživijs un Ģirts Anipāns.

Pašā cīņas sākumā bīstamāk uzbruka mājinieki, taču jau pirmā dinamiešu skaitliskā vairākuma izspēle beidzās ar ripu Kovaļa sargātajos Torpedo vārtos - gandrīz no nulles leņķa precīzi meta Fredriks Varjs. Pēc vārtu guvuma kādu brīdi teritoriāls pārsvars piederēja rīdziniekiem, tomēr, tuvojoties pirmajam pārtraukumam, laukuma saimnieki aktivizējās un panāca izlīdzinājumu. Vienā no epizodēm Holts atsita divus metienus, taču ar trešo netika galā - 1:1.

Otrās trešdaļas sākumā īsā laika sprīdī lieliskas iespējas vēlreiz izvirzīt vadībā savu komandu bija Meijam un Lundmarkam. Pirmajā gadījumā Dinamo uzbrucējam nesanāca metiens tukšos vārtos, bet otrajā atzīstami nospēlēja Kovaļs. Toties perioda vidū tas izdevās Aināram Podziņam. Vienatnē ieslidojies Torpedo aizsardzības zonā, viņš ar atkārtotu metienu raidīja ripu vārtos - 2:1.

Trešajā periodā abas komandas gan centīgi uzbruka, gan pašaizliedzīgi spēlēja aizsardzībā, tāpēc uz ledus bija daudz divcīņu, bet pamaz bīstamu metienu. Vienu no labākajām iespējām palielināt Dinamo pārsvaru neizmantoja Luseniuss. Pāris minūtes vēlāk līdzīgā situācijā paveicās rīdziniekiem - teicamu reakciju nodemonstrēja Holts.

Trešdaļas otrā puse pagāja ar izteiktu Torpedo komandas pārsvaru. Jau nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām mājinieki izšķīrās par vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju, un šoreiz risks attaisnojās - 28 sekundes līdz finālsirēnai, brīdī, kad Holts bija pazaudējis nūju, viņi izlīdzināja rezultātu.

Pagarinājumā mazliet tuvāk uzvarai bija Rīgas Dinamo, īpaši, kad uz ledus bija pirmā maiņa, tomēr uzvarētāju noteikšana tika atlikta līdz "bullīšu" sērijai, pirms kuras Holtu nomainīja Māris Jučers.

Katra komanda izdarīja pa 13 (!) soda metieniem, līdz punktu spēlei pielika bijušais Rīgas Dinamo spēlētājs Mets Elisons (5:4). Viņš viens pats Jučeru pārspēja četras reizes. Viesu labā precīzi meta Podziņš, M.Rēdlihs, Bukarts un Luseniuss.

KHL čempionāts

Ņižņijnovgorodas Torpedo - Rīgas Dinamo 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 7:19 Varjs (Lundmarks, vair.) - 0:1, 18:45 Zainuļins (Maļenkihs, Gorbunovs) - 1:1, 30:57 Podziņš - 1:2, 59:32 Ternbergs (Elisons) - 2:2, 65:00 Elisons (pēcsp.met.) - 3:2
Metieni: 34 - 33
Soda min.: 4 - 8 (Kr.Rēdlihs, Ozoliņš, Luseniuss, Karsums pa 2)
Iemetieni: 29 - 33
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Ozoliņš - J.Rēdlihs, Cipulis – Varjs – Lundmarks, Reķis - Sotnieks, Bukarts - Šindels - Meija, Cibuļskis, Podziņš - Luseniuss - Štāls.