Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo jauno gadu sāk ar zaudējumu Ņižņijnovgorodā pret Torpedo

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas jaunā gada pirmajā spēlē otrdien Ņižņijnovgorodā ar 2:5 piekāpās saviem konkurentiem cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā Torpedo komandai. Arī divas nākamās spēles rīdzinieki aizvadīs izbraukumā – ceturtdien Jaroslavļā pret Lokomotiv un sestdien Mitiščos pret Maskavas apgabala Atlant.

Jau ziņots, ka triju izbraukuma spēļu tūrē dinamieši devušies bez savainotajiem Mikaela Telkvista, Sanda Ozoliņa, Oskara Cibuļska un Marka Hartigana. Toties viesu vārtos atgriezies Kriss Holts, bet uzbrukumā – Lauris Dārziņš, kurš spēlē kopā ar Spruktu un M.Rēdlihu. Nelielas izmaiņas veiktas aizsargu pāros – J.Rēdlihs spēlē kopā ar Sotnieku, bet Reķis – ar Andersonu. Savukārt uzbrukumā Džeriņš pārcelts uz pirmo maiņu, bet Karamnovs – uz ceturto.

Spēli abas komandas iesāka piesardzīgi. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja pirmā perioda vidū radās viesiem, taču Surovijs nespēja apspēlēt mājinieku vārtsargu Brikleru. Pagāja pavisam īss brīdis, un Torpedo izvirzījās vadībā – tālu aizsarga raidījumu vārtu priekšā pielaboja Deniss Kočetkovs.

Piecas minūtes vēlāk rezultāts kļuva 2:0 laukuma saimnieku labā. Pēc Čārlza Lingleta metiena pretuzbrukumā ripa pēc vairākiem rikošetiem atrada ceļu uz Holta vārtiem. Trešdaļas beigās skaitliskajā vairākumā Dinamo izdevās vienus vārtus atspēlēt. Vārtsarga atvairīto ripu vārtos ieraidīja Miķelis Rēdlihs – 1:2.

Otrā perioda sākumā rīdzinieki kuriozā veidā zaudēja trešos vārtos. Kriss Holts, tverot ripu, nenofiksēja ķērājcimdā, un tā pārlēca viņam pār plecu aiz vārtu līnijas. Bet vēl piecas minūtes vēlāk trešo vārtu autors Sergejs Rozins guva arī ceturtos – 1:4.

Trešajā trešdaļā Torpedo hokejisti vēl lielāku uzmanību pievērsa savu vārtu drošībai, un arī izmaiņas spēlētāju virknējumos būtiski mainīt cīņas gaitu rīdziniekiem neļāva. Spēka un veiksmes pietika vienīgi otro vārtu guvumam – trīs minūtes līdz beigām Miķelis Rēdlihs pēc Dārziņa piespēles, apsteidzot aizsargu, otrreiz ieraidīja ripu mājinieku vārtos. Bet risks, nomainot Holtu pret sesto laukuma spēlētāju, neattaisnojās.

Kontinentālā hokeja līga

Ņižņijnovgorodas Torpedo – Rīgas Dinamo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Vārti: 9:49 Kočetkovs (Krikunovs, Višedkevičs) – 1:0, 15:09 Linglets (Elisons, Grū) – 2:0, 18:40 M.Rēdlihs (Galviņš, Dārziņš, vair.) – 2:1, 25:38 Rozins (Ņikitenko) – 3:1, 30:28 Rozins (Kočetkovs, Potapovs) – 4:1, 56:52 M.Rēdlihs (Dārziņš) – 4:2, 58:45 Linglets (Veske) – 5:2

Metieni: 28 - 29
Soda min.: 16 - 8
Iemetieni: 37 - 30

Dinamo: Holts, Sotnieks – J.Rēdlihs, Karsums – Džeriņš – Ankipāns, Andersons – Reķis, Ņiživijs – Petrovickis – Surovijs, Galviņš – Laviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Bukarts – Karamnovs – Troters, Podziņš