Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo revanšējas Popradas Lev hokejistiem

Jāņa Sprukta maiņas rezultatīvā spēle nodrošināja Rīgas Dinamo hokeja klubam uzvaru 4:2 pār Popradas Lev KHL čempionāta kārtējā spēlē trešdien Arēnā Rīga. Tādējādi rīdzinieki revanšējušies Slovākijas klubam par sāpīgo zaudējumu pirms divām nedēļām (0:2).

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo saglabā priekšpēdējo desmito vietu. Nākamo spēli dinamieši aizvadīs piektdien pret Jekaterinburgas Avtomobilist.

Rautakallio apmierināts ar uzvaru, par komandas sniegumu kritisks

Miķelis Rēdlihs panācis KHL rezultatīvāko spēlētāju Petružaleku

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (7:1 pret Čehovas Vitjaz) Dinamo sastāvā notikusi tikai viena izmaiņa - kopā ar Lundmarku un Melinu vienā uzbrucēju trijniekā Štāla vietā iekļauts čehu debitants Jakubs Šindels. Aizsargu septiņnieks palicis nemainīgs, vārtus sargā Kriss Holts.

Pirmajās minūtēs mazliet organizētāki uzbrukumos šķita Lev hokejisti, toties rīdzinieki izmantoja teju pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju. Sāncenšu aizsargu pamests, Jānis Sprukts izslidoja vārtu priekšā un apspsēlēja viesu vārtsargu Dubu - 1:0.

Dinamo pārņēma iniciatīvu, ko uz divām minūtēm gan piebremzēja J.Rēdliha noraidījums, toties uzreiz pēc tam teicamu iespēja palielināt pārsvaru neizmantoja Cipulis. Pirmās trešdaļas vidū rīdzinieki ieguva pirmo skaitlisko pārsvaru, un pēc teicamas M.Rēdliha piespēles Mārtiņam Karsumam atlika raidīt ripu praktiski tukšos vārtos - 2:0.

Dažas minūtes vēlāk - un atkal skaitliskā vairākumā - Dinamo pamanījās vārtus zaudēt. Holta manevru, cenšoties ievadīt uzbrukumu, nesaprata partneri, ripu pārtvēra Emils Lundbergs un raidīja to mājinieku vārtos - 1:2.

Otrās trešdaļas pirmajā puse aizritēja cīņā par iniciatīvu, kurā neviena komanda īstu pārsvaru nespēja gūt. 31.minūtē spēka paņēmienu pie apmales uz noteikumu robežas izdarīja M.Rēdlihs (viņa "upuris" Štrbaks traumas dēļ spēli nevarēja turpināt), pārķēra ripu, adresēja to Karsumam, un Mārtiņš otrreiz spēlē pārspēja Dubu - 3:1.

Pagāja vēl pāris minūtes, un Sprukta trijnieks izcēlās vēlreiz. Karsums atņēma pretiniekiem ripu uz zilās līnijas un kopā ar Jāni un Miķeli izspēlējās līdz metienam tukšos vārtos - 4:1. Rēdliham šis bija jau ceturtais rezultativitātes punkts mačā.

Uz vairāku Dinamo spēlētāju noraidījumu rēķina trešā perioda sākumā pārsvaru ieguva Lev hokejisti, tomēr mājinieki aizsargājās ļoti precīzi, un Holtam darba nemaz nebija tik daudz. Trešdaļas vidū iespēja noformēt "hettriku" bija Mārtiņam Karsumam, taču soda metienā viņam Dubu apspēlēt neizdevās. Brīdi vēlāk Lev vārtsargs līdzīgā spēles situācijā uzvarēja arī duelī pret Lundmarku.

"Neiemet tu, iemet tev" - veco teicienu atgādināja Slovākijas kluba hokejisti. Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām aizsarga Sigaleta metienu vārtu priekšā pielaboja Martins Habada - 4:2.

Jau pusotru minūti līdz finālsirēnai Popradas komandas vadība izšķīrās nomainīt vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, taču ne tas, ne nelielā sadursme pēdējā minūtē nepalīdzēja viesiem lauzt spēles gaitu.

Diemžēl ribu savainojumu, pēc LTV7 ziņām, trešajā trešdaļā guva Aleksandrs Ņiživijs, viņš spēli nepabeidza.

Par labāko spēlētāju Dinamo rindās atzina Mārtiņu Karsumu.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Popradas Lev 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Vārti: 3:18 Sprukts (M.Rēdlihs) - 1:0, 13:58 Karsums (Kr.Rēdlihs, M.Rēdlihs, vair.) - 2:0, 16:12 Lundbergs (maz.) - 1:2, 30:08 Karsums (M.Rēdlihs) - 3:1, 33:56 M.Rēdlihs (Karsums, Sprukts) - 4:1, 53:45 Habada (Nedorosts, Sigalets) - 4:2
Metieni: 23 - 27
Soda min.: 16 (Lundmarks 4, J.Rēdlihs, Laviņš, Melins, Cipulis, Galviņš, Sprukts pa 2) - 8
Iemetieni: 33 - 29
Dinamo: Holts, Ozoliņš - Cibuļskis, Cipulis – Varjs – Ņiživijs, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, J.Rēdlihs - Sotnieks, Šindels - Lundmarks - Melins, Laviņš, Podziņš - Luseniuss - Bukarts.

LOK: Apdraudētas iespējas nodarboties ar sportu Rīgā

“Rimi” Olimpiskais sporta centrs saņēmis vēstuli no Rīgas domes ar paziņojumu, ka sakarā ar veiktajiem grozījumiem MK noteikumos nr. 350, no 1. oktobra vairāk nekā desmit reizes tiek paaugstināta ...