Rīgā +7 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo spraigā cīņā piekāpjas čempionvienībai

Rīgas Dinamo hokejisti sestdien Arēnā Rīga aizraujošā cīņā Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēlē ar 2:3 piekāpās pagājušā gada Krievijas superlīgas čempionvienībai Ufas Salavat Julaev.

Rīdzinieku rindās par labāko spēlētāju atzina uzbrucēju Ģirtu Ankipānu, kurš savā dzimšanas dienā guva vienus vārtus. Otrus vārtus mājinieku labā guva Armands Bērziņš.

Pirmā perioda vidū viesiem izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru. Vispirms desmitajā minūtē Vladimirs Antipovs realizēja skaitlisko vairākumu, bet četras minūtes vēlāk Aleksejs Terešenko pamanījās pārsvaru dubultot brīdī, kad Salavat Julaev spēlēja skaitliskajā mazākumā.

Taču pagāja tikai 34 sekundes, kad ļoti acīgi vārtu priekšā nospēlēja Ankipāns, pielabojot komandas biedra mestās ripas virzienu un gūstot vārtus.

Divu vārtu pārsvaru viesi atguva otrā perioda sākumā, kad ar spēcīgu metienu Martinu Pruseku pārspēja Aleksandrs Radulovs. Pēc trešo vārtu guvuma Salavat Julaev samazināja spēles tempu, tomēr rīdzinieki pat skaitliskajā vairākumā vārtus gūt nespēja.

Pēdējā periodā mājinieki ļoti centīgi un mērķtiecīgi tiecās pēc vārtu guvuma, tomēr to gūt izdevās tikai piecas minūtes un 30 sekundes pirms pamatlaika beigām. Ļoti labu izspēli ar rezultatīvu metienu noslēdza Bērziņš.

Jāatzīmē, ka nepilnas deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Radulovs kritienā nejauši trāpīja ar slidu pa Pruseka ķiveri. Dinamo vārtsargs bija spiests atstāt laukumu un līdz cīņas beigām vārtus sargāja Sergejs Naumovs.

Abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē Ufā pārāki ar 4:0 bija Salavat Julaev.

Rīdziniekiem pēc saspringtām četrām spēlēm savā laukumā sekos piecu spēļu izbraukuma tūre. Nākamā spēle paredzēta 3.decembrī Jaroslavļā pret vietējo Lokomotiv.

Dinamo rēķinā šobrīd ir 36 punkti 30 spēlēs, kad komandu ierindo 17.pozīcijā.

x x x

KHL spēle

Rīgas Dinamo 2:3 Salavat Julaev
(1:2, 0:1, 1:0)

Vārtu guvēji: Antipovs (Čermaks, Mikeska) - 0:1 (9:22, vair.), Terešenko (Perežogins) - 0:2 (13:57, maz.), Ankipāns (Elisons) - 1:2 (14:31), Radulovs (Sidjakins) - 1:3 (24:26), Bērziņš (Dārziņš, Vestkots) - 2:3 (54:30).

Soda minūtes: 18 (Hartigans un Tribuncovs 2x2, Širokovs, Ņiživijs, Širokovs, Cipulis, Cipruss pa 2) - 22.

Vārtsargi: Sergejs Naumovs (līdz 51:18 - Martins Pruseks) - Vadims Tarasovs.