Rīgā +4 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo viesos uzvar KHL čempionus

Rīgas Dinamo hokejisti ceturtdien Kazaņā ar 3:1 pārspēja pašreizējo Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) čempionvienību Ak Bars.

Divus vārtus rīdzinieku labā guva Marsels Hosa, reizi precīzs bija Rodrigo Laviņš, bet divas rezultatīvas piespēles Robertam Petrovickim.

Spēli rīdzinieki iesāka aktīvi, neļaujot mājiniekiem veidot bīstamas situācijas pie Dinamo vārtiem, bet paši spēlēja ļoti akurāti bez noteikumu pārkāpumiem. Pāris epizodes pie Dinamo vārtiem bija, taču labi vārtos spēlēja Edgars Masaļskis. Rīdziniekiem pirmajā periodā bija divas skaitliskā vairākuma iespējas, taču tās palika neizmantotas.  Tomēr rezultāts pirmajā periodā neatklāts nepalika: pēdējās minūtes sākumā ripu vārtu virzienā meta aizsargs Rodrigo Laviņš, tā trāpīja kādam spēlētājam un ielidoja vārtos - 1:0.

Otro periodu viesi iesāka tik pat disciplinēti un nepiekāpīgi, kā arī rezultatīvi. 24.minūtē ātrajā pretuzbrukumā bīstamu metienu pa vārtiem izpildīja Ģirts Ankipāns, vārtsargs ripu atvairīja, taču tā atlēca tieši pie Marsela Hosas, kurš to zibenīgi raidīja vārtos - 2:0.

Pēdējais periods iesākās ar ļoti lielu aktivitāti no laukuma saimnieku puses. Kad rīdzinieki nonāca skaitliskajā mazākumā, mājinieki pilnībā iespieda rīdziniekus aizsardzības zonā. Dinamo hokejisti cīnījās ļoti pašaizliedzīgi, Masaļskis spēlēja lieliski, tomēr vairākuma beigās Danisam Zaripovam izdevās apspēlēt rīdzinieku vārtsargu un gūt vārtus - 2:1.

Viesi izturēja lielo spiedienu, turklāt pēdējās sekundēs Petrovickis pārtvēra ripu un izslidoja pret Ak Bars tukšajiem vārtiem (mājinieki bija nomainījuši vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju), piespēlēja Marselam Hosam, kurš pielika uzvarai skaistu punktu - 3:1.

Par labāko spēlētāju Rīgas Dinamo rindās atzina vārtsargu Edgaru Masaļski.

Rīdzinieki šo spēli aizvadīja bez viena no saviem līderiem Aleksandra Ņiživija, kurš ceturtdien rīta treniņā guva nopietnu sejas savainojumu.

Pēc šīs spēles arī nākamos divus mačus Rīgas Dinamo aizvadīs izbraukumā, kad sestdien spēkosies ar Ņižņekamskas Ņeftehimik, bet pirmdien tiksies ar Toljati Lada.

x x x

KHL spēle

Ak Bars 1:3 Rīgas Dinamo

Vārtu guvēji: Laviņš (Petrovicskis, Ankipāns) - 0:1 (19:12), Hosa (Ankipāns) - 0:2 (23:08), Zarpiovs (Pervišins, Morozovs) - 1:2 (47:39, vair.), Hosa (Petrovickis) - 1:3 (59:53).

Soda minūtes: 6 - 6 (Ozoliņš, Sorokins, Ankipāns)

Vārtsargi: Staņislavs Gaļimovs - Edgars Masaļskis