Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo zaudē Masaļskim un Jugra komandai

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē Hantimansijskā ar 2:3 piekāpās Edgara Masaļska pārstāvētajai komandai Jugra. Latvijas valstsvienības vārtsargu izdevās pārspēt Oskaram Cibuļskim un Robertam Bukartam. Šis dinamiešiem bija trešais zaudējums pēc kārtas un ceturtais pēdējās piecās spēlēs. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs trešdien viesos pret Astanas Baris.

Salīdzinājumā ar pēdējo spēli pret Sanktpēterburgas SKA Dinamo sastāvā nebija aizsargu pāra Laviņš – Galviņš, viņu vietā cīņai bija pieteikti brāļi Krišjānis un Jēkabs Rēdlihi. Dīvainā kārtā pirms spēles netika atskaņota Latvijas himna…

Pirmajās minūtēs no vārtsargiem krietni vairāk darba bija Masaļskim, kuram arī nācās neitralizēt Karamnova izgājienu viens pret vienu. Toties mājinieki jau ar pirmo metienu atklāja rezultātu – tāls un precīzs metiens izdevās aizsargam Loginovam.

Lielā mērā uz viesu kļūdu rēķina laukuma saimnieki pirmās trešdaļas vidū pārņēma iniciatīvu, un nu jau vairākas reizes komandu nācās glābt rīdzinieku vārtsargam Telkvistam.

Otrajā periodā nevienai no komandai izteiktu teritoriālu pārsvaru neizdevās panākt, un bīstamu metienu pa abiem vārtiem nebija daudz. Izlīdzinājumu Dinamo izdevās panākt 29.minūtē, kad skaitliskajā vairākumā pēc lieliskas Trotera piespēles ripu praktiski tukšos Masaļska vārtos ieraidīja Oskars Cibuļskis – 1:1.

Taču jau trīs minūtes vēlāk Jugra atkal bija vadībā. Telkvists uz mirkli pazaudēja vārtu virzienā pa gaisu raidīto ripu, un pirmais, apsteidzot Ozoliņu, pie tās bija Altarjovs – 1:2. Līdz trešdaļas beigām mājinieki bija mazliet tuvāk trešo vārtu guvumam nekā viesi otro.

Ne visai aizraujošs hokejs turpinājās arī trešajā trešdaļā. Jugra hokejisti ļoti uzmanīgi spēlēja aizsardzībā, un reālu iespēju panākt neizšķirtu Dinamo komandai perioda pirmajā daļā bija pamaz. Trešdaļas vidū vairākus bīstamus metienus, rīdziniekiem spēlējot vairākumā, atvairīja Masaļskis, bet drīz pēc tam Ozoliņš trāpīja pa pārliktni.

Pēdējās minūtes aizritēja jau ar ievērojamu viesu pārsvaru, un trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Dinamo tomēr izdevās panākt izlīdzinājumu. Ozoliņa mesto ripu Masaļskis atvairīja, bet vārtu priekšā aktīvi nospēlēja Roberts Bukarts - 2:2.

Diemžēl izskaņā viesus pievīla noraidījumi. Pusotru minūti līdz beigām divminūšu sodus nopelnīja Hartigans un Ankipāns, un Jugra nevilcinājās izmantot lielo skaitlisko pārsvaru – 2:3.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā rīdzinieki ar 11 punktiem deviņās spēlēs ieņem sesto vietu.

Spēle Hantimansijskā Dinamo komandai ir pirmā no četru maču izbraukuma sērijas. Trešdien rīdzinieki viesos pie Astanas Baris, piektdien pie Omskas Avangard un svētdien pie Maskavas Spartak.

Kontinentālā hokeja līga

Hantimansijskas Jugra – Rīgas Dinamo 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Vārti: 3:52 Loginovs (Skorohodovs) – 1:0, 28:08 Cibuļskis (Surovijs, Ņiživijs, vair.) – 1:1, 31:05 Altarjovs (Jakubovs) – 2:1, 56:54 Bukarts (Ozoliņš) – 2:2, 58:42 Skorohodovs (Loginovs, vair.) – 3:2

Metieni: 23 - 34
Soda min.: 14 - 14
Iemetieni: 32 - 28

Dinamo: Telkvists, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Andersons, Kr.Rēdlihs – J.Rēdlihs, Dārziņš – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Karamnovs – Troters.