Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Somijas hokejisti pēc divu gadu pārtraukuma iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

Pasaules hokeja čempionāta pusfinālā iekļuvuši Somijas hokejisti, kuri trešajā ceturtdaļfināla spēlē, trīs reizes realizējot skaitlisko vairākumu, uzvarēja Norvēģijas izlasi 4:1. Divos pēdējos pasaules čempionātos somi bija piedzīvojuši zaudējumus ceturtdaļfinālā. Viņu nākamie pretinieki kļūs zināmi Kanādas un Krievijas izlašu cīņā.

Pirmās trešdaļas sākumā Somijas hokejisti attaisnoja favorītu reputāciju – daudz vairāk uzbruka, vienreiz trāpīja pa vārtu stabu. Taču rezultātu atklāt nespēja, un uz vairāku pretinieku noraidījumu rēķina pēdējās minūtes jau pagāja ar Norvēģijas izlases pārsvaru.Otrā perioda ceturtajā minūtē vadībā negaidīti, taču diezgan pelnīti izvirzījās norvēģi. Kens Andrē Olimbs, izpildot soda metienu, veikli nomānīja somu vārtsargu Vehanenu. Norvēģijas hokejistu prieki gan nebija ilgi. Jau divas minūtes vēlāk somi realizēja skaitlisko vairākumu, izspēli ar precīzu metienu pabeidza Jarko Immonens. Bet vēl pēc trim minūtēm par noraidījumu sāncenšus sodīja Tuomo Rūtu, vārtu priekšā pielabojot vārtsarga Haugena atsisto ripu.Teritoriāli norvēģu saviem konkurentiem nezaudēja, pēc izdarītajiem metieniem pat apsteidza, taču trešais divminūšu sods viņu rindās – un ripa trešo reizi ielidoja viņu vārtos. Turklāt Immonens savus otros vārtus guva gandrīz identiski pirmajiem. Pusotru minūti līdz beigām Haugens kapitulēja ceturto reizi, kad skaistu kombināciju pretuzbrukumā pabeidza Jani Lajunens.Trešajā trešdaļā Norvēģijas valstsvienības spēlētāji turpināja cīnīties un vairākas reizes bija ļoti tuvu vismaz otro vārtu guvumam, taču apdraudēt Somijas izlases uzvaru viņiem nebija spēkiem.Kā zināms, pirmajos divos ceturtdaļfināla mačos Čehija ar 4:0 pieveica ASV komandu, bet Zviedrijas valstsvienība ar 5:2 pārspēja Vācijas izlasi.

Pasaules čempionāts hokejā

Ceturtdaļfināls
Somija – Norvēģija 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
Vārti
: 23:56 Olimbs (soda met.) – 0:1, 26:02 Immonens (Granlunds, Niskala, vair.) – 1:1, 28:43 Rūtu (Koivu, Pesonens, vair.) – 2:1, 35:38 Immonens (Granlunds, Valivāra, vair.) – 3:1, 38:29 Lajunens (Komarovs, Kukonens) – 4:1
Metieni: 34 - 38
Soda min.: 14 - 18