Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Stenlija kauss: Lightning hokejisti kā pirmie sasniedz Austrumu finālu

Tampabejas Lightning komanda otrdien sasniedza Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfinālu.Turnīra otrās kārtas jeb Austrumu konferences pusfināla sestajā spēlē Lightning savā laukumā ar 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) pārspēja Monreālas Canadiens, sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar 4-2.

Pirmo divu trešdaļu laikā Lightning paguva izvirzīties vadībā ar 3:0, kad pa vārtiem guva Ņikita Kučerovs, Stīvens Stemkoss un Ondršejs Palāts. Canadiens komandai savus pirmos un vienīgos vārtus šajā duelī izdevās gūt 56.minūtē, kad izcēlās Makss Pačoretī. Tiesa, nepilnas trīs minūtes vēlāk Tampabejas klubs atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, otro reizi šajā cīņā ripu pretinieku vārtos raidot Kučerovam.Par dueļa pirmo zvaigzni tika nosaukts Stemkoss, kurš izcēlās ar uzvaras vārtiem.Līdz ar to Lightning komandai Austrumu konferences finālu izdevies sasniegt pirmo reizi kopš 2011.gada, bet tajā tā tiksies ar Vašingtonas Capitals un Ņujorkas Rangers dueļa uzvarētāju. Sērijā šobrīd ir neizšķirts 3-3, bet izšķirošais mačs notiks trešdien Ņujorkā.Tikmēr Rietumu konferences finālā savā starpā spēkiem mērosies Anaheimas Ducks un Čikāgas Blackhawks.