Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Šveice negaidīti pārspēj Kanādu, otro posmu sāks ar divām uzvarām

Par pasaules hokeja čempionāta B grupas turnīra uzvarētājiem kļuvuši Šveices izlases hokejisti, kuri ceturtdien trešās kārtas spēlē ar 4:1 pārspēja pasaules vicečempionus Kanādas valstsvienību. Abas komandas līdz ar Latvijas valstsvienību kvalificējušās otrajam posmam. Šveices hokejisti to sāks ar četriem, Kanāda ar diviem punktiem, bet Latvija ar nulli (ņemti vērā savstarpējo spēļu rezultāti).

Pirmajās desmit minūtēs atbilstoši rangam krietni aktīvāki uzbrukumā bija Kanādas izlases hokejisti. Taču perioda vidū īsā brīdī Šveices hokejisti atbildēja ar vairākiem metieniem un pārspēja vārtsargu Meisonu – rezultātu atklāja Ivo Rītemans.Jau divarpus minūtes vēlāk kanādiešu vārtu priekšā veiklāks bija Martins Pliss, panākot 2:0 Šveices labā. Tiesa, jau 26 sekundes vēlāk Džons Tavaress vienus vārtus atguva.Otrās trešdaļas otrajā minūtē Šveices izlase atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Kuriozā veidā no aizvārtes rikošetā pret Meisona kājsargu ripu vārtos ieraidīja Andreass Ambīls. Turpinājumā vairāk uzbruka kanādieši, taču vārtu guvumam tuvāk bija viņu pretinieki, kuri ar vārtsarga Štefana palīdzību godam spēlēja savu vārtu tuvumā un atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem.Aina daudz nemainījās arī pēc otrā pārtraukuma. Sestajā minūtē, kārtējo reizi organizēti nospēlējuši aizsardzībā, šveicieši noorganizēja ātru uzbrukumu, ko ar metienu precīzu metienu pabeidza vadošās maiņas uzbrucējs Derunss – 4:1.Atlikušajā laikā Kanādas hokejisti vienreiz trāpīja pa Štefana sargāto vārtu pārliktni, taču citu reālu izdevību vismaz samazināt starpību viņiem nebija. Šveices hokejisti kontrolēja spēles gaitu un visai pārliecinoši nosargāja uzvaru.

Pasaules čempionāts, B grupa

Kanāda – Šveice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Vārti: 11:47 Rītemans (Derunss, Pliss) – 0:1, 14:03 Pliss (Derunss, Rītemans) – 0:2, 14:29 Tavaress (Dušeins, Vitnijs) – 1:2, 21:38 Ambīls (Romī, Josi) – 1:3, 45:29 Derunss (Pliss, Rītemans) – 1:4