Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Treneris aiziet, komanda jāsaglabā

Izkrišana uz pasaules čempionāta 2.divīziju ir sāpīgs trieciens, taču dāmu hokejam pēc šīs neveiksmes nevajadzētu beigt eksistēt, uzskata Latvijas izlases ilggadējā vārtsardze Lolita Andriševska. Pēdējā spēlē Latvija ar 3:1 apspēlēja grupas uzvarētājas Kazahstānas hokejistes.Turnīra pēdējā spēle bija negaidītiem pavērsieniem bagāta, kā jau viss dāmu hokejs kopumā.

Bezcerīga aina pirmajā periodā — metienu starpība 21:2 Kazahstānas labā! Spilgts uzliesmojums otrā perioda beigās, kad Kazahstānas vārtos sabira trīs ripas. «Protams, ka pietrūka veiksmes, bet katrā spēlē bija arī sīkumiņi, no kuriem veidojās galarezultāts. Kāda no spēlētājām nenostrādāja līdz galam, bet pasaules čempionātā kļūdas nepiedod,» komandas ilggadējā līdere Andriševska norādīja uz mobilizācijas trūkumu no pirmās līdz pēdējai minūtei. «Jau no pirmajām spēlēm varēja redzēt, ka ļoti rūpīgi tiks segta mūsu pirmā maiņa. Ivetu Koku pat uzmanīja divas pretspēlētājas.» Par spīti ciešajai segšanai Koka divas ripas iemeta. Četri vārti Ineses Gecas-Miljones rēķinā, vēl divi Sintijai Greierei un vieni Jūlijai Mihejenko.Pēc pēdējās spēles par demisija paziņoja Andrejs Zaķis, kas kopā ar komandu bija no tās pirmsākumiem 1993.gadā. «Tas bija liels pārsteigums. Domāju, ka viņš vēl pārdomās. Treneris ar mums ir bijis kopā smagos brīžos, tāpēc uzskatu, ka viņam nevajadzētu aiziet. Andrejam aizstājēju neredzu.» Būtiskas izmaiņas dāmu hokejā turpmākajos gados nav paredzamas. «Galvenais, lai komanda neizjuktu. Es neredzu iespēju Latvijā sarīkot sieviešu čempionātu. Vienīgā iespēja ir jaunām un perspektīvām meitenēm spēlēt kopā ar puikām.»Nākamajā gadā Latvija spēlēs 2.divīzijā, bet līdz tam vēl būs olimpiskais kvalifikācijas turnīrs.***HokejsPasaules čempionātsDāmas, 1.divīzijaKazahstāna — Latvija 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)Latvija: Mihejenko (37, vair.), Geca-Miljone (38., 40.).Galīgais vietu sadalījumsKazahstāna 12 +6Slovākija 11 +3Čehija 8 +1Francija 6 -5Norvēģija 4 -2Latvija 4 -3(punkti, vārtu starpība)Rezultatīvākās Latvijas izlasē: I.Geca-Miljone 5 (4+1), I.Koka 5 (2+3), S.Greiere 2 (2+0), I.Bičevska 2 (0+2).