Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Trīs vārti trešajā trešdaļā nodrošina Dinamo uzvaru pār Novokuzņeckas Metallurg

Rīgas Dinamo kluba hokejisti Kontinentālās hokeja līgas čempionāta otrajā spēlē sestdien Novokuzņeckā ar 3:0 pārspēja vietējo Metallurg komandu, svinot otro uzvaru jaunajā sezonā. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs pirmdien viesos pret Novosibirskas Sibirj vienību.

FOTOREPORTĀŽA: Hokejistu rīta pastaiga Novokuzņeckā

Šuplers: spēlētāji pilnībā izpildīja dotos norādījumus

Salīdzinājumā ar pirmo spēli pret Sanktpēterburgas SKA rīdzinieku sastāvā bija notikušas divas izmaiņas – aizsargu Rodrigo Laviņa un Krišjāņa Rēdliha vietā pieteikti Kristaps Sotnieks un Jēkabs Rēdlihs. Savukārt Metallurg komandas sastāvā spēlei nebija pieteikts Latvijas valstsvienības aizsargs Aleksandrs Jerofejevs.

Pēc nospēlētām divām minūtēm viesi pirmo reizi nonāca skaitliskajā mazākumā, un ne bez pūlēm vārtsargs Holts ar partneriem nosargāja savus vārtus neskartus. Pirmajā trešdaļā abas komandas precīzi darbojās aizsardzībā un bīstamu metienu pa vārtiem nebija daudz. Perioda otrajā daļā aktīvāki uzbrukumā bija viesi.

Otrās trešdaļas sākumā pirmo reizi skaitlisko vairākumu nopelnīja rīdzinieki, taču Galviņa tāls metiens bija vienīgais, ko Dinamo hokejisti spēja panākt šajās divās minūtēs. Uzreiz pēc tam vairākus diezgan bīstamus metienus nācās atvairīt Holtam. Otrais periods tā arī pagāja līdzīgā cīņā, kuru ik pa laikam pārtrauca nelieli asumi (vienā no situācijām sāpīgu savainojumu guva Jānis Sprukts), taču vārti tā arī netika gūti.

Vadzis beidzot lūza 47.minūtē, kad skaitliskajā vairākumā Dārziņa metienu Metallurg vārtsargs Vjuhins atvairīja, bet klāt piesteidzās Miķelis Rēdlihs un raidīja ripu vārtos – 1:0. Pagāja tikai divarpus minūtes, un rīdzinieki vēlreiz sodīja mājiniekus par noteikumu pārkāpumu – elegantu vairākuma izspēli pabeidza Marks Hartigans.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas sešas minūtes, dinamiešiem, kuri trešajā trešdaļā bija pārliecinoši kontrolējuši spēles gaitu, pienāca kritiska situācija – pusotru minūti nācās spēlēt trijatā pret pieciem Novokuzņeckas hokejistiem. Ar pašaizliedzību un Holta meistarību izdevās savus vārtus nosargāt.

Jau divas minūtes līdz beigām Metallurg treneri izšķīrās par vārtsarga nomainīšanu ar sesto laukuma spēlētāju, un visus jautājumus par cīņas likteni noņēma Aleksandrs Ņiživijs, mazākumā raidot ripu tukšos vārtos – 3:0.

Par labāko spēlētāju Dinamo rindās atzina Sandi Ozoliņu.

Iepriekšējās divās sezonās Dinamo hokejisti Novokuzņeckā bija spēlējuši divas reizes un abos gadījumos piedzīvoja zaudējumus – 0:7 un 2:3.

Kontinentālā hokeja līga

Novokuzņeckas Metallurg – Rīgas Dinamo 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Vārti: 46:48 M.Rēdlihs (Dārziņš, Cibuļskis, vair.) – 0:1, 49:21, Hartigans (Ņiživijs, Surovijs, vair.) – 0:2, 58:19 Ņiživijs (Ozoliņš, maz., tukšos vārtos) – 0:3

Dinamo: Holts, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs  – Hartigans – Surovijs, J.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters –– M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija, Podziņš.