Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Vācijas hokejisti negaidīti uzveic favorītus slovākus

Prasme realizēt vairākuma iespējas bija viens no galvenajiem trumpjiem Vācijas hokejistu izpildījumā. Vācieši sarūpēja pārsteigumu pasaules čempionātā, ar 4:2 pieveicot favorītus slovākus. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Mihaēls Hakerts.

Vācijas hokejisti trīs no četriem vārtiem guva skaitliskā vairākuma situācijās. Divas šādas iespējas tika izmantotas jau pirmajā periodā, kad pēc Marko Šturma un Štefana Ustrofa metieniem vācieši izvirzījās vadībā ar 2:0. Ivans Čierņiks otrā perioda vidū vienus vārtus atguva, taču divas minūtes pirms došanās atpūtā Hakerts atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Slovāki metās atspēlēties, taču visas viņu cerības sagrāva Hakerts, kurš 11 minūtes pirms spēles beigām nostiprināja Vācijas izlases pārsvaru (4:1). Vājš mierinājums bija Juraja Kolnīka precīzais metiens četras sekundes pirms finālsvilpes.

Abas komandas izdarīja ļoti daudz metienu. Roberts Millers atvairīja 36 no 38 metieniem Vācijas izlases vārtos, bet viņa kolēģis Jans Lašāks tvēra 31 no 35 ripām.

Pa divām piespēlēm izdarīja Kristofers Šmīds un Filips Gogula. Ar divām piespēlēm slovāku rindās atzīmējās Lubomirs Višņovskis.