Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons sestdien guva uzvaras vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, kaldinādams Bufalo Sabres komandas panākumu.

Sabres viesos ar 4:3 (1:1, 1:0, 2:2) pārspēja Sanhosē Sharks vienību.

Pirmā perioda 13.minūtē mājiniekus vadībā izdarīja Markuss Juhansons, kurš ripu vārtos raidīja piespēli izdarījušā Henri Jokiharju aizsegā. Četras minūtes vēlāk Timo Maiers ar zibenīgu metienu vairākumā panāca 1:1.

Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Keisijs Mitelstads pielika nūju Jokiharju no zilās līnijas izdarītam metienam un palīdzēja Sabres atgūt vadību. Jau trešā perioda pirmajā minūtē Tomāšs Hertls vairākumā uzvarēja cīņu vārtu priekšā - 2:2.

Turpmākajās trīs minūtēs komandas apmainījās vēl diviem vārtiem. Vispirms Sharks savā vārtu priekšā pazaudēja ripu, kas Džefam Skineram ļāva panākt 3:2. Tiesa, nepagāja ne pusminūte, kad Markus Serensens vārtu priekšā pielaboja Brenta Bērnsa  tālu metienu un izlīdzināja rezultātu.

Girgensons uzvaras vārtus iemeta septiņas minūtes un 45 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad Sabres atbruņoja pretiniekus viņu aizsardzības zonā. Pēc Jūhana Lāšona metiena ripa trāpīja pa Kailu Okposo, to uztvēra Girgensons un panāca 4:3, gūstot pirmos vārtus sezonā.

Girgensons šajā spēlē uz ledus pavadīja 12 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Ar uzvaras vārtiem gan nebija gana, lai tiktu atzīts par kādu no spēles zvaigznēm, šo godi izpelnoties viņa komandas biedriem Juhansonam, Skineram un Semam Reinhārtam.

Girgensons šajā sezonā deviņās spēlēs guvis vienus vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un iekrājis neitrālu lietderības koeficientu.

Sabres ar 15 punktiem deviņās spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē un ir visas līgas vicelīdere.

Tikmēr uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas Penguins savā laukumā ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās Vegasas Golden Knights pārākumu. Penguins komandai pārtrūka piecu uzvaru sērija.

Pretinieku vārtsargs Marks Andrē Flerī atvairīja visas 29 mājinieku mestās ripas.

Bļugers nospēlēja 13 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja četros no 11 iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Viņš šosezon deviņos dueļos guvis vienus vārtus, veicis vienu rezultatīvu piespēli un ticis pie negatīvas lietderības -3.

Penguins ar 12 punktiem deviņās spēlēs ir trešajā vietā Austrumu konferencē.

Citā mačā uz rezervistu soliņa palika vārtsargs Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā Kolumbusas Blue Jackets mājās ar 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1) piekāpās Ņujorkas Islanders.

Merzļikina konkurents par vietu vārtus Jonass Korpisalo šajā mačā atvairīja 31 no 34 pretinieku mestajām ripām.

Blue Jackets ar astoņiem punktiem astoņās spēlēs ir 11.pozīcijā Austrumu konferencē.