Rīgā +7 °C
Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Zaudējums Zviedrijai mazina hokeja valstsvienības izredzes uz ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta otrā posma pirmajā spēlē piektdien piedzīvoja zaudējumu 2:4 (1:3, 0:0, 1:1) cīņā ar Zviedrijas izlasi. Abus vārtus guva Mārtiņš Karsums. Šī neveiksme būtiski samazinājusi Latvijas hokejistu izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam. Nākamo spēli Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā komanda aizvadīs svētdien pret Norvēģijas valstsvienību.

F grupas piektdienas pirmajā spēlē Kanādas izlase ar 12:1 sagrāva Latvijas izlases nākamos pretiniekus norvēģus. Pēc aizvadītajiem mačiem Šveicei ir 6 punkti (2 spēlēs), Kanādai un Zviedrijai pa 6 (3), Čehijai 3 (2), Norvēģijai 3 (3), Latvijai 0 (3).

Latvijas izlases galvenā trenera palīgs Harijs Vītoliņš pirms spēles akcentēja nepieciešamību pēc labas vārtu gūšanas iespēju realizācijas un sekmīgiem ātrajiem pretuzbrukumiem.

Bija nospēlēta tikai 31 sekunde, kad komandas pa reizei jau bija veikušas izgājienus viens pret vienu. Piektdienas gaviļniekam Vasiļjevam ne bez zviedru aizsarga “palīdzības” savu izdevību izmantot neizdevās, toties Magnuss Pējervi veikli izslidināja ripu caur Masaļska kājsargiem – 0:1.

Taču jau nākamajā maiņā Latvijas izlase panāca izlīdzinājumu. Pretinieku zonā pacīnījās Sprukts un atspēlēja ripu Mārtiņam Karsumam, kurš meta precīzi – 1:1. Tobrīd nospēlētas bija tikai 56 sekundes.

Arī turpinājumā abas komandas nevilcinājās veidot uzbrukumus, un vienā no tiem zviedri otro reizi spēlē izvirzījās vadībā. Negaidīts, tāls un ļoti precīzs plaukstas metiens izdevās Oliveram Ekmanam, un ripa atrada ceļu uz laukuma spēlētāju nosegtā Masaļska vārtiem – 1:2.

To Latvijas izlase izturēja, taču tūdaļ pēc tam zviedri pretuzbrukumā izspēlēja elegantu kombināciju, ko pabeidza Mikaels Nīlanders – 1:3. Pamazām Zviedrijas izlase pārņēma iniciatīvu savās rokās, gan precīzāk spēlējot aizsardzībā un liedzot sāncenšiem izveidot bīstamus momentus, gan paši bīstamāk uzbrūkot.

Otrās trešdaļas pirmajās sekundēs Zviedrijas izlases zonā negaidīti ielauzās Pujacs, taču viņam mazliet pietrūka, lai izdarītu precīzu metienu. Zviedri ātri atguva iniciatīvu un Masaļskim ik pa brīdim nācās demonstrēt savu meistarību. Arī brīdī, kad Petersons aiz vārtiem asprātīgi pacēla ripu uz nūjas lāpstiņas un mēģināja to “ienest” vārtos – Edgars noreaģēja zibenīgi.

Savukārt Markstrēmam darba bija pamaz. Iespējams, labākā iespēja gūt otros vārtus bija Andrim Džeriņam, kurš pēc zviedru kļūdas savā zonā nonāca viens pret vārtiem, taču meta neprecīzi. Bet jau mirkli vēlāk Masaļskis tikai ar veiksmes palīdzību likvidēja Nilsona izgājienu.

Trešo periodu Latvijas valstsvienībai bija iespēja sākt, gandrīz divas minūtes spēlējot skaitliskā vairākumā. Taču šajā laikā mūsu hokejistiem pat lāgā neizdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, bet Harju pretuzbrukumā trāpīja pa Masaļska vārtu stabu.

Latvijas komandu ne visai veiksmīgais sākums daudz neietekmēja, viņi centīgi turpināja meklēt ceļus uz sāncenšu vārtiem, un sestajā minūtē Karsums guva savus otros vārtus spēlē, panākot 2:3. Izslidojis slīpi gar vārtiem, viņš meta pa vārtiem, Markstrēms raidījumu atsita, taču pats ar savu kājsargu ieslidināja ripu vārtos.

Trešdaļas vidū minūtes laikā divus bīstamus metienus izdarīja Cipulis un Reķis, tomēr pie panākuma netika. Drīz pēc tam Latvijas izlase ļoti veiksmīgi aizvadīja divas minūtes mazākumā un it kā atguva iniciatīvu spēlē.

Diemžēl izredzes atspēlēties spēles izskaņā divas minūtes pirms pamatlaika beigām ar spēcīgu metienu līdz ar vārtu stabiņu izdzēsa Tonijs Mortensons.

Herbertam Vasiļjevam spēle pret Zviedriju bija simtā Latvijas hokeja izlasē. Savukārt pirmo spēli pasaules čempionātos aizvadīja aizsargs Artūrs Kulda un uzbrucējs Kaspars Saulietis. Viņi tika iekļauti valstsvienības sastāvā attiecīgi Jāņa Andersona un Miķeļa Rēdliha vietā.

LASI VĒL

Znaroks uzskaita tiesnešu kļūdas

Kulda: Lai nospēlētu agresīvi ar pretspēlētāju, līdz apmalei vēl jātiek

Masaļskis: Zviedrus arī šoreiz bija iespēja uzvarēt

Pasaules čempionāts, F grupa

Zviedrija – Latvija 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Vārti: 0:31 Pējervi (Hedmans) – 1:0, 0:56 Karsums (Sprukts) – 1:1, 5:08 Ekmans (Petersons, Nīlanders) – 2:1, 14:30 Nīlanders (Vallins, Bakmans) – 3:1, 45:01 Karsums (Sprukts) – 3:2, 58:00 Mortensons (Gunnarsons, Pējervi) – 4:2

Metieni: 36 (12+13+11) – 21 (8+7+6)

Soda min.: 8 - 4

Latvija: Masaļskis; Reķis – Pujacs, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs; Galviņš – Jerofejevs, Karsums – Sprukts – Daugaviņš; Sotnieks – Kulda, Saulietis – Džeriņš – Dārziņš; Jass – J.Rēdlihs, Štāls – Pečura – Meija.