Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

F-1 sezona noslēdzas Abū Dabī ar Red Bull dubultuzvaru

Vācijas pilots Sebastjans Fetels svētdien uzvarēja pasaules Pirmās formulas (F-1) sezonas noslēguma sacensībās - Abū Dabī Grand Prix izcīņā. Šī bija Fetela ceturtā uzvara sezonā un nodrošināja viņam otro vietu čempionāta kopvērtējumā.Abū Dabī posmā Red Bull komanda svinēja dubultuzvaru, jo otrais finišēja viņa komandas biedrs Marks Vēbers.

Austrālietim gan nācās cīnīties līdz pat finiša līnijai, jo pēdējos apļos ar viņu par otro vietu sīvi cīnījās jaunais pasaules čempions Džensons Batons no Brawn GP. Finišā abus pilotus šķira tikai 0,6 sekundes.Brazīlietis Rubenss Barikello, kurš pametīs Brawn GP un nākamsezon brauks Williams vienībā, finišēja ceturtais, vienlaikus zaudējot cīņā par otro vietu kopvērtējumā. Vācietis Niks Haidfelds finišēja piektajā vietā sacīkstē, kas ir pēdējā BMW Sauber komandai pirms tās aiziešanas no F-1.Japānis Kamuji Kobajaši no Toyota komandas, kurš otro posmu aizvieto savainoto vācieti Timo Gloku, izcīnīja pirmos ieskaites punktus. Kobajaši finišēja sestajā vietā, bet septītais bija viņa komandas biedrs Jarno Trulli.McLaren komandas pilots Lūiss Hamiltons, kurš startēja no pirmās pozīcijas un ilgu laiku bija sacīkstes vadībā, taču 20 apļus pirms finiša pasaules eksčempions izstājās automašīnas bremžu problēmu dēļ. Šveiciešu jaunais braucējs Sebastjēns Buemi izcīnīja pēdējo punktu. Interesanti atzīmēt, ka šīs sacensības bija pirmās F-1 vēsturēs, kas sākas gaišajā dienas laikā un finišē brīdī, kad jau ir satumsis un sacensības notiek pie mākslīgā apgaismojuma.Noslēguma kopvērtējumā Batonam ir 95 punkti, par 11 punktiem atpaliek Fetels, bet Barikello ierindojās trešajā vietā ar 77 punktiem. Vēberam 69,5 punkti un ceturtā vieta, Hamiltons čempionātu beidza ar 49 punktiem, bet sestajā vietā palika pasaules eksčempions Kimi Raikenens. Konstruktoru kausa kopvērtējumā Brawn GP izcīnīja 172 punktus, Red Bull sakrāja 153,5 punktus. Cīņā par trešo vietu uzvarēja McLaren - 71 punkts. Tikai par punktu atpalika Ferrari.