Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Hamiltons kļūst par F-1 čempionu pēc drāmas pēdējā aplī

Ar dramatiskiem notikumiem noslēgusies pasaules Pirmās formulas (F-1) čempionāta pēdējā posma sacensības - Brazīlijas Grand Prix. Pateicoties pēdējā virāžā iegūtajai piektajai vietai, par jauno pasaules čempionu kļuva brits Lūiss Hamiltons (McLaren).

Divus apļus pirms finiša Hamiltons sīvā cīņā zaudēja vācietim Sebastjanam Fetelam (Toro Rosso), kas nozīmēja, ka finišējot sestajā vietā, britu pilotam nepietiktu pasaules čempiona titulam. Tomēr pēdējā virāžā pirms finiša taisnes vācietis Timo Gloks zaudēja ātrumu un viņam garām patraucās gan Fetels, gan Hamiltons.

Par sacīkstes uzvarētāju kļuva brazīlietis Felipe Masa. Divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso (Renault) finišēja otrais, atpaliekot no uzvarētāja 13,3 sekundes. Vēl pēc trim sekundēm mērķi sasniedza otrs Ferrari pilots Kimi Raikonens.

Kopvērtējumā Masa zaudēja Hamiltonam tikai vienu punktu - 99 pret 98 punktiem.

23 gadus vecais Hamiltons kļuvis par pirmo britu pilotu 12 gadu laikā, kurš uzvarējis F-1 čempionātā. Iepriekšējo reizi 1996.gadā to paveica Deimons Hils.

Līdz šim jaunākais čempions F-1 vēsturē bija Fernando Alonso. Hamiltons kļuvis par čempionu, būdams 23 gadu un 301 dienas vecs.

Savukārt par Konstruktoru kausa ieguvējiem 16.reizi kļuva Ferrari.