Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

papildināta - Neikšāns/Dzirkals finišē 15.vietā Kipras rallijā

Latvijas ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals pasaules rallija čempionāta trešajā posmā Kiprā ierindojušies 15.vietā absolūtajā vērtējumā un 5.vietā P-WRC klases vērtējumā.

Šis panākums ļāvis Latvijas sportistiem pacelties uz trešo vietu P-WRC čempionāta kopvērtējumā.

Trešo uzvaru pēc kārtas šosezon un 50.karjerā izcīnīja pasaules čempions Sebastjans Lēbs. Neikšāns/Dzirkals no viņa atpalika par 31 minūti un 11,9 sekundēm. Savukārt uzvarētājam P-WRC klasē zviedra Patrika Sandela ekipāžai Latvijas rallisti zaudēja 11 minūtes un 35,3 sekundes.

Pēc sacensību otrās dienas Neikšāna ekipāža ieņēma 20.vietu absolūtajā vērtējumā un 7.vietu P-WRC klases vērtējumā, taču pēdējos divos ātrumposmos spēja pozīcijas uzlabot. Trešās dienas pirmajā posmā LMT Rallija komandas ekipāža ieņēma 16.vietu, bet pēdējā ātrumposmā uzrādīja 18.labāko laiku, informē rīkotāji.

„Šis tiešām bija grūts rallijs, tādēļ esmu ļoti apmierināts, ka esam finišā. Mums vēl daudz jāmācās, lai varētu pabraukt tikpat ātri, kā PWRC līderi, taču finišs pirmajos divos posmos un 5.vietā ir labs sasniegums,” Neikšāns citēts LMT rallija komandas paziņojumā.

“Lai gan sākotnēji domājām, ka visgrūtāk būs pierast asfalta segumam, pa kādu nekad mūžā nebijām braukuši, beigās izrādījās, ka tieši zemes ceļi ir vissarežģītākie. Ļoti lēni veicām sarežģītās vietas, kur ir daudz bedru un akmeņu. Tur zaudējām daudz laika. Tomēr esam finišā un tas ir lieliski! Nepārsitām nevienu riepu, mašīnu nesalauzām. Žēl, ka gadījās ķibele ar pārnesumkārbu, bet tāds ir rallijs,” pēc finiša komentēja Andis.

Otrajā vietā aiz Lēba Kiprā ierindojās kopvērtējumā seko Miko Hirvonens (+0:27,2), tālākajās vietās Peters Sulbergs (+1:49,4), Dani Sordo (+2:26,3) un Metjū Vilsons (+6:41,0).

Kā jau ziņots, pasaules čempionāta otrajā posmā Norvēģijā Neikšāns/Dzirkals finišējā 18.vietā absolūtajā vērtējumā un piektajā vietā P-WRC klases vērtējumā.