Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

papildināta - Rosi 90.uzvaru svin Lemānā un pārņem vadību kopvērtējumā

Par pasaules motošosejas čempionāta piektā posma - Francijas Grand Prix izcīņas (Lemānas trase) uzvarētāju MotoGP klasē svētdien kļuva itālis Valentino Rosi (Yamaha). Turklāt šī bija itāļa 90.uzvara pasaules čempionāta sacīkstēs.

Pasaules eksčempions, kurš startēja no otrās starta rindas, finišā par 4,997 sekundēm pārspēja savu komandas biedru, spāni Horgi Lorenso, kurš startēja par spīti pirms divām nedēļām Ķīnā gūtajiem abu kāju savainojumiem.

Trešais finišēja amerikānis Kolins Edvardss (Yamaha), atpaliekot par 6,805 sekundēm. Spānis Dani Pedrosa, kurš startēja no pirmās vietas, finišēja ceturtais un zaudēja vadību čempionāta kopvērtējumā Rosi. Pašreiz Rosi rēķinā ir 97 punkti, pa 94 ir Lorenso un Pedrosam.

Rosi ar šo uzvaru panāca leģendāro spāni Anhelu Njeto, kurš karjeras laikā arī tika pie 90 uzvarām. Nepārspēts palicis leģendārais itālis Džakomo Agostīni, kurš finišēja pirmais 122 sacīkstēs.

250 kub.cm klasē uzvarēja spānis Alekss Debons (Aprilia), kurš par piecām sekundēm pārspēja tuvākos sekotājus - itāļus Marko Simončelli (Gilera) un Matiu Pazīni (Aprilia).

Mazākajā, 125 kub.cm klasē pirmais finišēja francūzis Maiks di Mežlo (Derbi), aiz sevis atstājot britu Bredliju Smitu un spāni Nikolasu Terolu.