Rīgā +16 °C
Piektdiena, 6. septembris
Magnuss, Maigonis, Mariuss

Sesks Liepājā pilsētas ātrumposmā uzrāda identisku laiku ar Ožjē un saglabā trešo vietu

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma 16.ātrumposmā Liepājas pilsētas ielās uzrādīja identisku laiku ar francūzi Sebastjanu Ožjē, ieņemot sesto vietu.

Svētdien sacensības noslēgsies ar vēl četriem ātrumposmiem, pirms kuriem Sesks ir kopvērtējuma trešajā pozīcijā.

Arī Liepājas ielās nepārspēts bija soms Kalle Rovanpere ("Toyota GR Yaris"), kurš finišēja divās minūtēs un 2,5 sekundēs. Sekundes simtdaļu zaudēja viņa komandas biedrs japānis Takamoto Kacuta un vēl tikpat atpalika beļģis Tjerī Nevils (""Hyundai Shell Mobis") un brits Elfins Evanss ("Toyota GR Yaris"). 1,3 sekundes lēnāki par Rovanperi bija Ožjē ("Toyota GR Yaris") un Sesks ("Ford Puma").

Piezemējoties pēc tramplīna, spēkratu sabojāja latvieša tuvākais konkurents igaunis Ots Tenaks ("Hyundai Shell Mobis").

Kopvērtējumā Rovanperi un Ožjē šķir 42,5 sekundes. Vēl 4,7 sekundes zaudē Sesks un jau 20,8 sekundes tālāk ir Tenaks.

WRC2 ieskaitē startējošie Matīss Mežaks un Arnis Ronis ieņēma 27.vietu, bet Artūrs Priednieks ar Jāni Kirkovaldu ir 30.pozīcijā 33 ekipāžu konkurencē. Bulgāriju pārstāvošais pilots Nikolajs Grjazins ar latviešu stūrmani Andri Mālnieku atrodas 16.pozīcijā.

Ekipāžām Latvijā ir jāveic 20 ātrumposmi 300,13 kilometru garumā, bet kopā ar pārbraucieniem tie būs vairāk nekā 1000 kilometri.

Jūnija beigās Seska ekipāža debitēja WRC, Polijas rallijā izcīnot piekto vietu.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptver teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Sezonas turpinājumā notiks posmi Somijā, Grieķijā, Čīlē, Vācijā un Japānā.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Rovanpere, kurš karjeras pirmsākumos izcīnīja divus Latvijas čempiona titulus rallijā, šogad nestartē visos WRC posmos.