Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Ostapenko uzvara Maiami WTA 1000 sērijas turnīra otrajā kārtā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Maiami WTA 1000 sērijas turnīru vienspēļu sacensības uzsāka ar uzvaru.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem desmito vietu un turnīrā izsēta ar devīto numuru, ar 7-6 (7:3), 6-4 pārspēja kvalifikāciju pārvarējušo vācieti Lauru Zīgemundu (WTA 90.).

Spēli as servi sāka Ostapenko, taču pretiniece izmantoja pirmo breikbumbu, panākot 1-0 savā labā.

Otrajā geimā vāciete atspēlēja divas breikbumbas, dubultojot pārsvaru.

OStapenko uzvarēja piecus nākamos geimus, ceturto, servējot vācietei, un septīto - "sausā".

Mača garākajā devītajā geimā, kas ilga 20 izspēles, Latvijas pirmajai raketei bija piecas setbumbas, taču geimu ar trešo breikbumbu uzvarēja Zīgemunda, nākamajā geimā izlīdzinot rezultātu un tiekot līdz taibreikam.

Arī taibreikā, ko ar servi sāka Ostapenko, sākumā labāk veicās vācietei, panākot 2:0 un 3:3, taču pēdējās četras izspēles setā uzvarēja Latvijas tenisiste.

Otro setu ar servi un uzvarētu geimu sāka Zīgemunda, taču tad trīs geimus pēc kārtas uzvarēja Ostapenko - 3-1. Nākamos trīs setus uzvarēja Vācijas tenisiste, septīto geimu pabeidzot ar četrām izspēlēm - 4-3.

Nākamos trīs setus uzvarēja Ostapenko, izmantojot pirmo no divām mačbumbām.

Par uzvaru Latvijas pirmā rakete nopelnīja 65 pasaules ranga punktus.

Nākamajā kārtā Ostapenko tiksies ar turnīrā ar 22.numuru izsēto krievieti Annu Kaļinsku (WTA 25.).

Ostapenko un Zīgemunda iepriekš kortā nebija tikušās.

Zīgemunda Maiami pirms spēles ar Ostapenko bija svinējusi jau trīs uzvaras, divas izcīnot kvalifikācijas turnīrā, kura izšķirošajā kārtā vāciete ar 6-0, 6-2 uzvarēja Latvijas tenisa otro raketi Darju Semeņistaju (WTA 109.), bet pamatturnīra pirmajā kārtā otrdien ar 4-6, 6-2, 6-2 pārspēja serbieti Aleksandru Kruniču (WTA 626.).

36 gadus vecā vāciete karjeras laikā ir izcīnījusi divus WTA raudzes vienspēļu turnīru uzvarētājas titulus un 14 reizes triumfējusi WTA dubultspēļu turnīros. Pasaules rangā Zīgemunda savulaik ir ieņēmusi 27.pozīciju. Šosezon viņas uzvaru un zaudējumu bilance ir 7-7.

Savukārt Ostapenko šosezon ir paguvusi izcīnīt jau divus titulus, uzvarot "WTA 500" sērijas turnīros Adelaidē un Lincā, un iekrājusi uzvarēto un zaudēto spēļu bilanci 17-5.

Pērn Maiami turnīrā Ostapenko sasniedza ceturto kārtu, bet vāciete pēc pārvarētas kvalifikācijas pamatturnīrā zaudēja otrajā kārtā.

Jau ziņots, ka Semeņistaja Maiami "WTA 1000" kvalifikācijā pirmajā kārtā 7-6 (7:1), 6-2 pārspēja Austrālijas tenisisti Arinu Rodionovu (WTA 104.), bet izšķirošajā kārtā atzina Zīgemundas pārākumu, nopelnot 20 WTA ranga punktus.

Ostapenko pārī ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku Maiami startēs arī dubultspēļu sacensībās.

Turnīrs Maiami norisinās cietā seguma kortos.

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...