Rīgā +19 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Semeņistaja Vimbldonas čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā uzvar kādreizējo ranga vicelīderi Zvonarjovu

Latvijas tenisiste Darja Semeņistaja trešdien Vimbldonas čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā pārspēja kādreizējo planētas otro raketi Veru Zvonarjovu, nonākot vienas uzvaras attālumā no pamatturnīra.

Semeņistaja, kura WTA rangā ieņem 208.vietu, svinēja uzvaru ar rezultātu 6-4, 6-1.

Zvonarjova, kura karjeras laikā izcīnījusi 12 WTA titulus, 2010.gadā sasniedza divus "Grand Slam" finālus un rangā pakāpās uz otro pozīciju. Šobrīd 38 gadus vecā tenisiste ir 788.pozīcijā.

Cīņu par vietu pamatturnīrā Semeņistaja aizvadīs pret beļģieti Grētu Minnenu (WTA 121.), kura kvalifikācijā izsēta ar 13.numuru. Pērn Minnena pamatturnīra pirmajā kārtā apturēja tobrīd ranga desmitajā vietā esošo spānieti Garvinji Mugurusu, izcīnot savu līdz šim vienīgo uzvaru pār pirmā desmitnieka spēlētāju.

Par kvalifikācijas trešās kārtas sasniegšanu Semeņistaja nopelnījusi 30 WTA ranga punktus.

Pirmajā setā Semeņistaja atspēlēja 12 no 13 breikbumbām, tajā skaitā četras desmitajā geimā, kurā liedza pretiniecei panākt 5-5. Otrajā setā Semeņistaja zaudēja tikai vienu geimu.

Latvijas tenisiste krietni vairāk guva punktu ar uzbrukuma sitieniem (30:13), pieļāva nedaudz vairāk nepiespiesto kļūdu (20:17) un izpildīja vairāk "eisu" (4:0).

Pamatturnīra sasniegšanai nepieciešams pārvarēt trīs kvalifikācijas kārtas. Pirmajā kārtā Semeņistaja ar rezultātu 6-4, 6-0 uzvarēja beļģieti Marī Benuā (WTA 224.).

Pamatturnīrā vieta garantēta Latvijas pirmajai raketei Aļonai Ostapenko.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs - Vimbldonas čempionāts - sāksies pirmdien.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.