Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Sevastova Taipejas WTA turnīra otrajā kārtā divos setos zaudē titulētajai Šafāržovai

Latvijas tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova trešdien Taipejas WTA International sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 2-6, 4-6 piekāpās titulētajai Čehijas tenisistei Lucijei Šafāržovai, kura savulaik WTA pasaules rangā bija piektā, bet aizvadītajā nedēļā triumfēja Austrālijas atklātā čempionāta dāmu dubultspēlēs.

Tikai otrajā setā Sevastova spēja pretiniecei izrādīt cienījamu pretestību, bet otrajā setā cieta neveiksmi pārliecinoši. Turnīru Latvijas sportiste noslēdza ar 30 WTA ranga punktu nopelnīšanu.

Šafāržova setā divas reizes lauza pretinieces servi un izvirzījās drošā vadībā ar 5-1. Septītais geims bija ilgs, Sevastovai izlaižot pārsvaru un turpinājumā atspēlējot arī divas setbumbas, bet tomēr Latvijas sportistei to izdevās uzvarēt. Tomēr uzreiz nākamo geimu čehiete paņēma "sausā" un pirmo setu noslēdza ar drošu uzvaru.

Otrajā setā Sevastova trešajā geimā atkal tika nobreikota, tomēr ceturtajā uzreiz atspēlējās, izmantojot vienīgo breikbumbu mačā. Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, tomēr devītajā geimā Sevastova "sausā" piekāpās pie savas serves un brīdi vēlāk cieta neveiksmi arī visā mačā.

Sevastova pasaules rangā pašlaik atrodama 32.vietā, kamēr Šafāržova ir 55.pozīcijā.

Sevastova un Šafāržova, kura 2015.gadā spēlēja Francijas atklātā čempionāta dāmu vienspēļu finālā, tikās otro reizi karjerā - 2010.gada Prāgas WTA turnīra pirmajā kārtā ar 6-4, 7-5 uzvarēja čehiete.

Latvijas tenisiste Taipejas turnīra pirmajā kārtā pirmdien ar 6-0, 6-4 apspēlēja ranga 188.vietā esošo japānieti Miju Kato, kura iepriekšējā nedēļā spēlēja Austrālijas atklātā čempionāta sieviešu dubultspēļu turnīra pusfinālā. Savukārt čehiete otrdien ar 6-3, 6-4 uzveica ranga 132.raketi Aleksandru Kruniču no Serbijas, kura tāpat kā Kato pirms tam pārvarēja kvalifikāciju. Šafāržova šajā turnīrā startē ar īpašo ielūgumu jeb "wild card".

Šafāržova karjeras laikā ir tikusi pie septiņiem WTA raudzes turnīru uzvarētājas tituliem, pēdējo no tiem pērn aprīlī izcīnot Prāgas WTA International turnīrā. Līdz šim veiksmīgākā sezona viņai bija 2015.gadā, kad Francijas atklātā čempionāta finālā viņa sīvā trīs setu cīņā zaudēja ranga līderei Serēnai Viljamsai no ASV. Togad februārī viņa uzvarēja arī Dohas WTA Premier turnīrā, kā arī spēlēja Ņūheivenas WTA Premier turnīra finālā. Savukārt 2014.gadā viņa aizkļuva līdz Vimbldonas čempionāta pusfinālam.

Vēl iespaidīgāki panākumi Šafāržovai ir dubultspēlēs, kur viņa četras reizes tikusi pie Grand Slam turnīru uzvarētājas tituliem, tostarp pēdējo izcīnot pirms nepilnas nedēļas Austrālijas atklātajā čempionātā, spēlējot pārī ar Betāniju Mateku-Sendsu no ASV. Karjerā čehiete uzvarējusi 13 WTA dubultspēļu turnīru finālos. Tāpat pērn viņa dubultspēlēs duetā ar Petru Kvitovu izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļu.

Šafāržova šobrīd WTA dubultspēļu rangā ir augstajā otrajā vietā.

Šosezon Šafāržova visos vienspēļu turnīros bija apstājusies otrajā kārtā, bet tagad pirmoreiz sasniegusi ceturtdaļfinālu. Austrālijas atklātajā čempionātā čehiete otrajā cīņā viņa atzina vēlākās turnīra uzvarētājas Serēnas Viljamsas pārākumu. Tiesa, pirmajā kārtā viņa nodemonstrēja īstenu cīnītājas raksturu, jo mačā pret Janīnu Vikmairu no Beļģijas atspēlēja deviņas mačbumbas.

Sevastova pirms Austrālijas atklātā čempionāta bija zaudējusi septiņās spēlēs pēc kārtas, tomēr šī gada pirmo Grand Slam turnīru aizvadīja veiksmīgi un tika līdz trešajai kārtai, kurā piekāpās stiprajai spānietei Garvinjei Mugurusai.

Arī pērn šajā nedēļā Sevastova spēlēja Taivānā, tiekot līdz ceturtdaļfinālam.

Ceturtdaļfinālā Šafāržova tiksies ar sacensību sesto numuru Misaki Doi no Japānas.

Cita Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko šonedēļ spēlē Premier sērijas turnīrā Sanktpēterburgā. Otrdien vienspēļu pirmās kārtas mačā viņa ar 0-6, 4-6 zaudēja Horvātijas pārstāvei Donnai Vekičai, kura iespēju spēlēt pamatsacensībās kā kvalifikācijas "laimīgā zaudētāja" ieguva vien neilgi pirms spēles sākuma.

Savukārt šodien Ostapenko iecerēts dubultspēļu turnīra pirmās kārtas mačs, kur pārī ar polieti Alicju Rosolsku spēkosies pret šo sacensību ceturto numuru, rumānieti Raluku Olaru un Olgu Savčuku no Ukrainas.

Šonedēļ abas Latvijas tenisistes WTA rangā atrodas viena otrai blakus - Sevastova ieņem 32.vietu, bet Ostapenko atrodama 33.pozīcijā, sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

Nākamajā nedēļā Tallinā notiks Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrs, kurā Latvijas izlasei palīdzēs Ostapenko, bet Sevastova atkal nespēlēs. Sevastova Latvijas izlases sastāvā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad bija vien 19 gadus veca.