Rīgā +19 °C
Piektdiena, 13. septembris
Iza, Izabella

Pļaviņš/Fokerots Eiropas čempionātā sasniedz pusfinālu

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots sestdien Nīderlandē notiekošajā Eiropas čempionātā sasniedza pusfinālu.

Pļaviņš/Fokerots, kuri ir izsēti ar 25.numuru, ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:15, 21:10) guva panākumu pār nīderlandiešiem Leonu Luini/Kristainu Fārenhorstu (7.).

Pirmā seta izskaņā latviešu pārsvars bija pieaudzis līdz septiņiem punktiem (20:13), uz ko pretinieki atbildēja ar diviem punktiem pēc kārtas, taču ar trešo setbumbu Latvijas duetam izdevās tikt pie uzvaras pirmajā setā.

Arī otrajā setā Pļaviņš/Fokerots turpināja spēlēt pārliecinoši, gūstot astoņus punktus pēc kārtas un panākot 15:6. Seta turpinājumā Latvijas sportisti nosargāja pārsvaru, tiekot pie drošas uzvaras.

Pusfināli un spēles par medaļām notiks svētdien.

Latvieši pamatturnīrā uzvarēja visās trīs spēlēs un izslēgšanas turnīru sāka no astotdaļfināla, kurā piektdien ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:18) pārspēja šveiciešus Florianu Brēru/Marko Kratigeru (24.), kurus uzveica arī apakšgrupā.

Trīskārtējam olimpisko spēļu dalībniekam un Londonas spēļu bronzas laureātam pārī ar Jāni Šmēdiņu Pļaviņam augstākā vieta Eiropas meistarsacīkstēs pārī ar Šmēdiņu ir 2010.gadā Berlīnē izcīnītās bronzas medaļas. Fokerots ir šāda ranga sacensību debitants.

Iepriekšējā čempionātā Latvija vīriešu turnīrā pārstāvēta nebija.

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova piektdien zaudēja ceturtdaļfinālā un meistarsacīkstes noslēdza dalītā piektā vietā.

Eiropas čempionātā 32 dueti bija sadalīti astoņās grupās. Grupu uzvarētāji kvalificējās astotdaļfinālam, otro un trešo vietu ieguvēji - 1/16 finālam, bet pēdējo vietu grupā ieņēmušajiem pludmales volejbolistiem čempionāts bija beidzies.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Nīderlandes pilsētās Hāgā, Arnemā un Apeldornā norisināsies līdz 18.augustam.